Minulla ei ole virallisesti mitään allergioita, mutta sairastan sisäsyntyistä astmaa. Onko koiran hankinta tyhmää?
Vastaukset 3
- usko..
Ei se koira varmaan mitään haittaa. Hanki vain. Jos olisi allergia, niin silloinhan sitä pitäisi vähän miettiä, mutta ei sen pelkän astman takia tarvitse alkaa varomaan. Ei lääkäritkään nykyään suosittele olemaan mitenkään erityisen varovainen jo etukäteen. Liiasta varovaisuudesta ei ole todettu olevan mitään hyötyä.
- luvassa,,
olet astmaatikko ja yhtälö eläin astma ei ole mikään kovin fiksu, ei vaikkei olisikaan mitään allergioita.
- käsitys...
Jos on pelkkä astma. eikä mitään allergioita, niin silloinhan tuon logiikan mukaan pitäisi varoa kaikkea, mille voi kenties tulla allergiseksi.
Nykyisin eivät edes lääkärit suosittele mitenkään erityisesti eläinten kanssa tekemisissä olon välttämistä tai mitään muutakan varomista etukäteen, vaikka olisikin riski allergioihin ja muihin. Altistus esim. lapsena voi yhtä hyvin suojata allergioiden kehittymiseltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä34913322 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk64783- 54773
- 38745
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä161704Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma26661Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa62647- 47644
- 57638
- 48598