Saako kiusaajan hakata?

No totta helvetissä saa!!!!!!!!

Itseäni alko vituttaa 9:luokalla yks tyyppi ja sen " KAVERIT ". Yks odottamaton lyönti avas sen silmäkulman, maikat tuli repii irti liian ajoissa, kun paiskasin jätkän parakin seinään ja taoin mahaan ainakin 8 kertaa. Lähin kansliaan ja se jäi oksentelemaan. Mut olis voitu erottaa mut vetosin 9 vuoden kidutukseen. No, "se" muutti pois hesaan ja enkä oo kuullu siit mitään (Hyyyvä!!!), itse sain tappelusta iskun jonka takia nenäni on lievästi vino :(.

Toiseks voisin sanoo et kiusatut tyypit ovat PARHAITA kavereita mitä voi olla, sama kohtalo, vahva ystävyys.
91329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

joo oikein se on et semmosen saa hakata! mulla samaa taustaa..mää meen hollywoodiin näyttelijäks ihan oikeesti ja kerran erehdyin sanoon ton väärälle jätkälle..se on harrastanu 9 vuatta street-fightia..jotain tommosta..sit ku sanoin sen sille nii se alko yhen ääliön kaverinsa kaa vetään et 'hyi vittu oot rumempi kuin mun perseläpi nii sää et pääse ikinä lähteen täältä kylästä ees'..se etos vähän aikaa toi lause..sama jätkä on kiristäny multa yli 500 mk markka-aikoina,viäny tavaraa kotipihasta ja niin poispäin..mutta idea onkin tässä etten viittiny tehdä sille jätkälle mitään..onneks sitä ei kuitenkaan jatkunu! se on hoppari,sanoin sille et muuta amerikkaan kuten määki ku käytät tommosia vaatteita..no,suamihinttihän se on,ei mihinkään muuta..mutta sen olen oppinut,että pesismaila mukaan aina! ota kantaa,original viästin lähettäjä!

Äänestä
  • Tollasia saatanan turvenuija ghetto känstereitä riittää helsingissä yllinkyllin.
    Vai että street-fightia ilmeisesti ei ole harrastanut taarpeeksi jos sen ruma pärstä näyttää viellä pärstältä.
    Itse ei ole koskaan täytynyt näitä rap-musiikkia kuuntelevia lökähousu puppeleita pinota.
    Vaikka olenkin harrastanut nyrkkeilyä minulla ei koskaan ollut mitään kauheaa väkivaltaista taipumusta, minä en etsi tappelua se etsii minut, joskus muutama tommonen on tullut ryyppäysiltoina lässyttämään mutta en kännipäissäni koskaan tappele joten olen antanut mennä.
    Harmillista että et voi vaikuttaa asiaan ja sinun täytyy turvaltua epätoivoisimpaan että se saatanan mulkku rupeais ajattelemaan.
    Nykyään en yhtään kattele tollasta menoa sivusta mutta viellä puoli vuotta sitten olisin varmaan antanut olla ja vain säälinyt ihmistä pääkoppani sisällä.

    Äänestä

Kiusaajat pitää hakata! Heillä on oikea VELVOLLISUUS saada turpaan. Kiusaajat poikki ja pinoon!


"kiusatut tyypit ovat PARHAITA kavereita mitä voi olla, sama kohtalo, vahva ystävyys"

Toi oli hienosti sanottu, melkein tuli tippa linssiin. Sama kohtalo, vahva ystävyys. OIKEASTI kiusatut todellakin ymmärtävät hyvin toisiaan. Tietävät miltä se tuntuu kun HELVETTI alkaa joka päivä kun astuu koulun porteista sisään.

Äänestä
  • kiusaajille turpaan! Itekin hak´kasin yhen kiusaajan ja on ainakin jättänyt mut rauhaan!

    "kiusatut tyypit ovat PARHAITA kavereita mitä voi olla, sama kohtalo, vahva ystävyys"
    =')

    Äänestä

samaa kohtaloa potevana voin sanoa teit todella hienon teon

Äänestä

Mua on luokkakaveri ja sen kaverit kiusannu yläasteella. Ja yhden tyypin suun tukki lyönti keskelle kasvoja.
En mä mitenkää kannusta väkivaltaan, mut kokemuksesta tiedän, ett opettajat ei tee mitää, jos ne honaa ett jotain kiusataan: ihan selvästi liian työlöstä ruveta mihinkää toimenpiteisiin. Itse asiassa yks opettaja sit sano meijän luokalle, ku kiusaaja ei ollu paikalla, ett "pieskää se oikein porukalla."

Onhan äitiki jo opettanu, että hakata ei saa, mut rupee oleen ainoo keino välttää kiusaaminen! Takasin sanomisella ei oo pontta ees munlaisella sanavalmiilla ihmisellä...

Äänestä

No laillisestihan tuo teko on aivan väärin, mutta moraalisesti täysin oikein. Jos on ollut kiusauksen uhrina 9-vuotta eikä kukaan ole puuttunut asiaan, niin turpaan vaan ja kovaa!
Olen samaa mieltä siitä, että moni ihminen joka joutuu kiusatuksi, kätkee sisäänsä loistavan persoonan, joka ei uskalla tulla ulos. Se on sääli, sillä kenelläkään ihmisellä ei ole oikeutta aiheuttaa toiselle sellaista oloa, ettei uskalla olla oma itsensä.

Äänestä

Mun on myös tehny mieli vetää turpiin kiusaajii monesti mut meil on tiukka linja seuras et erotetaan jos käyttää taitoja väärin saa ainoostaan itsepuolustukseen. Mut kiusaajil ei valitettavasti ollu pokkaa tulla vetää turpiin mua, jos ois nii mun "itsepuolustus" ois ollu sitä tasoo että niitä ei tunnistais ees niitte mutsit.

Äänestä

Mätkäisepä joskus pari kertaa munkin puolesta :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


The Ziedrich kirjoitti:

No totta helvetissä saa!!!!!!!!

Itseäni alko vituttaa 9:luokalla yks tyyppi ja sen " KAVERIT ". Yks odottamaton lyönti avas sen silmäkulman, maikat tuli repii irti liian ajoissa, kun paiskasin jätkän parakin seinään ja taoin mahaan ainakin 8 kertaa. Lähin kansliaan ja se jäi oksentelemaan. Mut olis voitu erottaa mut vetosin 9 vuoden kidutukseen. No, "se" muutti pois hesaan ja enkä oo kuullu siit mitään (Hyyyvä!!!), itse sain tappelusta iskun jonka takia nenäni on lievästi vino :(.

Toiseks voisin sanoo et kiusatut tyypit ovat PARHAITA kavereita mitä voi olla, sama kohtalo, vahva ystävyys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu