Kertokaapas....
1. Mitä hyvää on suomi24 foorumissa ?
2. Mitä huonoa on http://www.ikinortit.com ?
3. Mitä huonoa on http://www.seniorinetti.fi ?
Laittakaa nyt ihan suoria kommentteja, eli katsotaan mitä näistä ajatellaan.
1. Mitä hyvää on suomi24 foorumissa ?
2. Mitä huonoa on http://www.ikinortit.com ?
3. Mitä huonoa on http://www.seniorinetti.fi ?
Laittakaa nyt ihan suoria kommentteja, eli katsotaan mitä näistä ajatellaan.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kysymykset epätasa-arvoisesti asteltu.huonot ja hyvät puolet kaikista! Kertokaapa!
Erilaisuus antaisi rikkautta , mutta suvaitsemattomuus ja kuppikuntaisuus näyttää rehottavan siellä sun täällä.
Onhan vielä esim. tuo Näkökulman keskustelufoorumi.
Siellä on laajat keskustelut.
minulle kelpaa .
Täällä on monta mahdollisuutta ,eikä ole pakko rekisteröityä.
Ne vaan joskus riistäytyy vähän riehakkaaksi nämä keskustelujen aiheet , mutta älkäämme menkö henkilökohtaisuuksiin ,ja kun muistaisi itse kukin pysyä asiassa ja asiallisena. (niin myös minä):=(
Täälä saa kaikki tutustua rekisteröityjen Profiiliin ,ja ei siinä mitään vikaa ole ,ihan hyvä juttu.
Kirjoittajat muokkaavat jokaisen foorumin mutta muutamat itsekeskeiset kirjoittajat tyrehdyttävät mielenkiintoisen keskustelun.
Nämä itserakkaat kirjoittavat liian pitkiä höpinöitä ja toistavat samaa.
Keskustelu ja yksinpuhelu ovat kaksi eri asiaa.
anteeksi kuka missä mitä? itsekeskeinen, mielenkiintoista. missä pituus määrätty, kuka määräs.
Vaikuttaa ihan siltä kuin olisit kade sinua sukkelakielisemmille. Jokainen ketju on kaikkien keskustelijoittensa summa. Jos ei jostakin mielipiteestä välitä, sen toki voi sivuuttaa yli setsemänkymppinen - tai jos ei millään voi, syynä voi olla ainoastaan uteliaisuus tai suvaitsemattomuus. Kumman sinä valitset - vaiko molemmat? Oletko muuten itse katsellut peiliin viime aikoina, ettei vain sieltä katselisi vastaan juuri se itsekeskeinen ikävä ihminen, jota tässä haukut.
Suomi24 on siitä hyvä, ettei tarvitse välttämättä rekisteröityä.
Nuo kaksi muuta vaativat rekisteröitymisen.
Periaatteessa en halua tuota tehdä, joten sen kerran kun käyn keskustelupalstoilla, tämä keskustelupalsta riittää minulle. Eikä minua hirveästi haittaa nuo hupatusjutut. Sopiihan tähän maailmaan höpinä kuin höpinä, eikä tarvitse ottaa osaa, jos ei huvita joutavuus.
Seniorinetti ei vaadi rekisteröitymistä, eli siellä on suurin osa vapaita foorumeja. On siellä toki lisää juttuja rekisteröityneille, mutta se onkin ihan toinen juttu.