kaikki custom henkiset ihmiset tänne kokemuksia vaihtamaan
keskustelua customeista
madsin
41087
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ajen isolla Cuiserilla pääasiassa matka-ajoa. Tuulilasi,kovat laukut ym,himmelit. Onko se customoitu ?siinäpä kysymys.
Ilmeisesti customi ja customoitu käsitteet ovat kehittyneet eri asiaksi, customoimtihan voidaan suorittaa minkä tyyliseen pyörään tahansa.
Joskus tuntuu siltä,että customi käsiteestä pitäisi luopua jos pyörä on tehdaskunnossa.
Aiempi kokemus mopoista oli pappa-tunturiaikaan siis kauan sitten.Viime keväänä menin ostaa muttereita pyöräliikkeeseen ja niihän kävi että pikku virago sieltä tarttui mukaan,oisko se kuudenkympin villitystä sitten varmaan.Ajo pääasiassa mökille ja takaisin on se sitten nautintoa kun vanha papparainenkin voi ja pystyy vielä toteuttamaan unelmiaan.Pointti, uskaltakaa toteuttaa unelmanne kun aikaa vielä on,ikä ei näy olevan esteenä ainakaan.Siis pyörä on yamaha xv 250 custom ja vauhti riittää.
Viisasmies tai henkilö ostaa sellaisen kapineen joka on käyttökelpoinen omaan tarkoitukseensa.
Tosin kun on moottoripyöristä kysymys,on järjenkäytöllä harvoin osuutta pyörän valinnassa.
Varsinaisia "järkipyöriä" on aika vähän, eiköhän puhuta enempi hankkijan maksukyvystä ja valmiudesta maksaa joku summa toteuttaakseen itseänsä tai jotain muuta asiaa asian liepeillä.
Kun nään jonkun ajavan vähemmän imagoa kirkastavaa laitetta, syntyy salaisesti kunnioituksen tunne tälläistä henkilöä kohtaa ja hävettää oma mammutticustomini. Tulee mieleen,että toiset pitää itseä tyhmänä,mutta ku...tuota, ei viitsi jostain syystä pienempään VIELÄ vaihtaa,mutta aavistus on ,että jonain päivänä niin käy!
tuolla ketjussa mainittua Viragoa voi pitää tehdastekoisena customina.Itsellä ollut 750 Virago ja tyytyväinen sen ominaisuuksiin olin.Itsellä customi tulevaisuudessakin tai sitten se rakennetaan sellaiseksi.Mulla nähkääs vielä tallella TYYLITAJU.Repikää siitä??Tämä mielipide ihan ikiomani.