unia

sucks!!!!!!!

Sonatan musiikin laatu on menemässä pahasti alaspäin. Viittaan nyt Sontatan uusimpaan munaukseen Uniaan. Asteikolla 4 - 10 kaiikki biisit 4. Sori vaan, uniafanit. So long, suckers!!

5

1952

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on

      että kakarat ei yksinkertaisesti ymmärrä oikeasti hyvän ja taidokkaan musiikin päälle. Mutta älä huolehdi, kyllä se sinullekin aukeaa kun kasvat aikuiseksi. Sinun tapauksessasi ehkä joskus 30 vuoden päästä.

      • pyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpy...

        pyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpyhpyhpyh kannattais itse kasvaa aikuiseks


    • asdfghjksddsa

      se pitää kuunnella pari kertaa ennen kun voi sanoa mielipiteensä asiasta..

    • 37-v. heavynkuluttaja

      Mä olen samaa mieltä sun kanssa. Mua häiritsee pahiten se, miten Unia levy on tuotettu. Esim. jousisoittimet kuullostaa siltä, kuin olisi vahingossa äänitettykin viereisen lasikopin mikin kautta. Jousisoittimien äänessä olisi munaa, kuuleehan sen Apocalypticastakin, mutta Unia-levyllä ne on latistettu viheliäiseksi, mitään sanomattomaksi vonkunaksi. Tai sitten on ollu surkeat vonguttajat asialla, pistäisin ennemmin tuottajan piikkiin.
      Toinen häiritsevä ääni lähtee rummuista melkein joka biisissä. Ne kuullostaa halvoilta ja epäkuntoisilta! Bassorumpu ei kuulu olla noin kimekkaääninen, syvyyttä siinä pitää olla!
      Muitakin lapsuksia löytyy, esim. huonosti kuuluvalta radiokanavalta vaikuttava surina laulun päällä yhessä biisissä.

      Huonojen saundien lisäksi en pitänyt siitä, mihin suuntaan musiikki muuten näyttää näillä miehillä kehittyvän. Mieleeni tuli Eddie Mercury ja The Queen moniäänisistä laulustemmoista ja vähän teennäisistä alituisista sävellajin kanssa kikkailusta. Laulutaito sinänsä teki vaikutuksen, mutta tahdon heviä, en mitään homomiesten stemmalaulua!

      • fdsf

        tähän vastattu parii vuotee mut anyway...

        Unia on ylivoimasesti Sonatan paras levy.

        My Dream's But A Drop A Fuel For A Nightmare, It Won't Fade, Fly With The Black Swan, The Vice...

        = EPIC STUFF!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      10
      4966
    2. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      77
      2667
    3. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      46
      2602
    4. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      1990
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      7
      1723
    6. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      47
      1710
    7. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      42
      1655
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      22
      1646
    9. Lähtisitkö Erikoisjoukot-leirille? Yksi kokelas paljastaa karun totuuden kulissien takaa

      Erikoisjoukot realityssä kokelaat kohtaavat omat henkiset ja fyysiset rajansa. Nyt yksi kokelas paljastaa karun totuuden
      Tv-sarjat
      17
      1641
    10. Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!

      Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j
      Salatut elämät
      7
      1631
    Aihe