unia

sucks!!!!!!!

Sonatan musiikin laatu on menemässä pahasti alaspäin. Viittaan nyt Sontatan uusimpaan munaukseen Uniaan. Asteikolla 4 - 10 kaiikki biisit 4. Sori vaan, uniafanit. So long, suckers!!

5

1947

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on

      että kakarat ei yksinkertaisesti ymmärrä oikeasti hyvän ja taidokkaan musiikin päälle. Mutta älä huolehdi, kyllä se sinullekin aukeaa kun kasvat aikuiseksi. Sinun tapauksessasi ehkä joskus 30 vuoden päästä.

      • pyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpy...

        pyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpyhpyhpyh kannattais itse kasvaa aikuiseks


    • asdfghjksddsa

      se pitää kuunnella pari kertaa ennen kun voi sanoa mielipiteensä asiasta..

    • 37-v. heavynkuluttaja

      Mä olen samaa mieltä sun kanssa. Mua häiritsee pahiten se, miten Unia levy on tuotettu. Esim. jousisoittimet kuullostaa siltä, kuin olisi vahingossa äänitettykin viereisen lasikopin mikin kautta. Jousisoittimien äänessä olisi munaa, kuuleehan sen Apocalypticastakin, mutta Unia-levyllä ne on latistettu viheliäiseksi, mitään sanomattomaksi vonkunaksi. Tai sitten on ollu surkeat vonguttajat asialla, pistäisin ennemmin tuottajan piikkiin.
      Toinen häiritsevä ääni lähtee rummuista melkein joka biisissä. Ne kuullostaa halvoilta ja epäkuntoisilta! Bassorumpu ei kuulu olla noin kimekkaääninen, syvyyttä siinä pitää olla!
      Muitakin lapsuksia löytyy, esim. huonosti kuuluvalta radiokanavalta vaikuttava surina laulun päällä yhessä biisissä.

      Huonojen saundien lisäksi en pitänyt siitä, mihin suuntaan musiikki muuten näyttää näillä miehillä kehittyvän. Mieleeni tuli Eddie Mercury ja The Queen moniäänisistä laulustemmoista ja vähän teennäisistä alituisista sävellajin kanssa kikkailusta. Laulutaito sinänsä teki vaikutuksen, mutta tahdon heviä, en mitään homomiesten stemmalaulua!

      • fdsf

        tähän vastattu parii vuotee mut anyway...

        Unia on ylivoimasesti Sonatan paras levy.

        My Dream's But A Drop A Fuel For A Nightmare, It Won't Fade, Fly With The Black Swan, The Vice...

        = EPIC STUFF!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2709
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      25
      2458
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      41
      2131
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      1996
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      108
      1482
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1343
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      51
      1011
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      964
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      778
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      771
    Aihe