unia

sucks!!!!!!!

Sonatan musiikin laatu on menemässä pahasti alaspäin. Viittaan nyt Sontatan uusimpaan munaukseen Uniaan. Asteikolla 4 - 10 kaiikki biisit 4. Sori vaan, uniafanit. So long, suckers!!

5

1982

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on

      että kakarat ei yksinkertaisesti ymmärrä oikeasti hyvän ja taidokkaan musiikin päälle. Mutta älä huolehdi, kyllä se sinullekin aukeaa kun kasvat aikuiseksi. Sinun tapauksessasi ehkä joskus 30 vuoden päästä.

      • pyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpy...

        pyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpyhpyhpyhpyhphpyhpyhpyhpyh kannattais itse kasvaa aikuiseks


    • asdfghjksddsa

      se pitää kuunnella pari kertaa ennen kun voi sanoa mielipiteensä asiasta..

    • 37-v. heavynkuluttaja

      Mä olen samaa mieltä sun kanssa. Mua häiritsee pahiten se, miten Unia levy on tuotettu. Esim. jousisoittimet kuullostaa siltä, kuin olisi vahingossa äänitettykin viereisen lasikopin mikin kautta. Jousisoittimien äänessä olisi munaa, kuuleehan sen Apocalypticastakin, mutta Unia-levyllä ne on latistettu viheliäiseksi, mitään sanomattomaksi vonkunaksi. Tai sitten on ollu surkeat vonguttajat asialla, pistäisin ennemmin tuottajan piikkiin.
      Toinen häiritsevä ääni lähtee rummuista melkein joka biisissä. Ne kuullostaa halvoilta ja epäkuntoisilta! Bassorumpu ei kuulu olla noin kimekkaääninen, syvyyttä siinä pitää olla!
      Muitakin lapsuksia löytyy, esim. huonosti kuuluvalta radiokanavalta vaikuttava surina laulun päällä yhessä biisissä.

      Huonojen saundien lisäksi en pitänyt siitä, mihin suuntaan musiikki muuten näyttää näillä miehillä kehittyvän. Mieleeni tuli Eddie Mercury ja The Queen moniäänisistä laulustemmoista ja vähän teennäisistä alituisista sävellajin kanssa kikkailusta. Laulutaito sinänsä teki vaikutuksen, mutta tahdon heviä, en mitään homomiesten stemmalaulua!

      • fdsf

        tähän vastattu parii vuotee mut anyway...

        Unia on ylivoimasesti Sonatan paras levy.

        My Dream's But A Drop A Fuel For A Nightmare, It Won't Fade, Fly With The Black Swan, The Vice...

        = EPIC STUFF!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      146
      842
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      726
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      718
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      603
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      41
      601
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      562
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      536
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      527
    9. 26
      511
    10. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      505
    Aihe