Miten valtio myi Elisan

Oliko sisäpiirivuoto, kun Valtio myi kaikki Elisansa aamulla ja iltapäivällä Elisa antoi masentavan ennakkotiedon, jolloin kurssi romahti 3 euroa? Hävytöntä!
1251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei tietenkään. Sillä eihän viranomaiset tee rikollista toimintaa. Eihän he saa tehdä.
Sattui vaan hyvä tuuri kohdalleen. Tosin, jos yksityisellä tai ammattisijoittajalla olisi
samanlainen "tuuri" kuin valtiolla, niiin kyllä lähtis sisäpiiriepäilys Ratalle. Pelkkä pankin epäilys sisäpiirikaupoista riittää ilmoituksen tekoon. Samoin jos minä epäilisin jotain henkilöä ylinopeudesta ajosta, voisin tehdä ilmoituksen poliisille.

Ei tästä keskustelua nouse, sillä viranomaiset ovat epäilyksen yläpuolella, tavallisen kansan silmissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aamulla? kirjoitti:

Oliko sisäpiirivuoto, kun Valtio myi kaikki Elisansa aamulla ja iltapäivällä Elisa antoi masentavan ennakkotiedon, jolloin kurssi romahti 3 euroa? Hävytöntä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu