Elikäs miten saan uuteen 6610 laitettua datakaapelin kautta soittoääniä?? Ne pitää olla ilmeisesti MIDI muodossa ja kun netistä lataan koneelleni jonkun soitoäänen niin se tulee MP3 muodossa!! Miten saan muutettua äänen MP3 muodosta MIDI muotoon että voin sen sitten siirtää puhelimeeni???
6610 soittoäänet....
10
612
Vastaukset
- Konda
Kysypä kuule sieltä mistä olet puhelimen ostanutkin! Toivottavasti, et ole ostanut pesukonekauppiaalta tai halpis liikkeestä!
- Antza
No ne on niin palikoita täällä nuo känny myyjät että ei ne mitään tajua ku meet tuommoista kysymään!! Eikö tosiaan täällä kukaan osaa sanoa tuohon mitään?
- Esko
Antza kirjoitti:
No ne on niin palikoita täällä nuo känny myyjät että ei ne mitään tajua ku meet tuommoista kysymään!! Eikö tosiaan täällä kukaan osaa sanoa tuohon mitään?
Saa sen muutettua jollain ohjelmalla, mutta se ei kuulosta enään samalta. Suosittelen, että etsit sivun jossa soittoäänet on midi muodossa
- Antza
Esko kirjoitti:
Saa sen muutettua jollain ohjelmalla, mutta se ei kuulosta enään samalta. Suosittelen, että etsit sivun jossa soittoäänet on midi muodossa
... niitä semmosia sivuja tahdo löytyä!!! Ei kukaan sattumalta tietäis millä sivulla soittoäänet on midi muodossa??? Ja tietääkö kukaan millä ohjelmalla sen voi muuttaa midiksi?
- DJJUmop
Antza kirjoitti:
... niitä semmosia sivuja tahdo löytyä!!! Ei kukaan sattumalta tietäis millä sivulla soittoäänet on midi muodossa??? Ja tietääkö kukaan millä ohjelmalla sen voi muuttaa midiksi?
Niin helppoa kuin se onkin, kätevänä miehenä sävellät ne itse!
..Toisille kys. asia tuottaa tietenkin hankaluuksia, mutta...;)
- luulen ma
Ihmettelin itse samaa enkä ole löytänyt ratkaisua. Luulen, että midimuotoisia soittoääniä ei ole missään koska silloinhan operaattorit eivät saisi rahastettua niiden tilaamisesta. Itse olen käyttänyt infrapunaliitäntää mutta samapa tuo on datakaapelin kanssa. Jos saat jostain valmiita midimuotoisia niin ilmoittele ihmeessä osoite.
- Antza
... on ainakin jonkinlainen ratkaisu!! Eli pistät vaan googlen hakuun jotain midejä tai sit kirjoitat "free polyphonic ringtones" tulee ainakin paljon sivuja ja jostakin sieltä mä löysin midi muotoisia ääniä!! että etsimällä löytää!!!!
- W.A.
Oletko kuullut Nokia PC Suitesta (löytyy Nokian sivuilta)? Siitä löytyy Nokia Sound Converter -niminen ohjelma. Sillä saa mp3-fileistä midejä - tosin vain neljäkanavaisia.
- Antza
No kerrohan mullekin että miten saan tuolla ohjelmalla muutettua ne mp3:set mideiksi???!! Nimittäin minulla on juuri ko. ohjelma ja mulla ainakin kun koittaa avata mp3 tiedostoa niin sanoo että odottamaton tiedosto muoto!!
- juntti
Mainitsemasi ohjelma ei suostu lataamaan mp3 muotoisia ääniä. Herjaa väärästä tiedostomuodosta tms. Kokeileppa ite ennenkuin annat vääriä neuvoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507989Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672273Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332194- 1471764
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251254Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511239Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101158Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65845Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.59806Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7750