olisin kiinnostunut kyseisesstä volvosta mutta ajettu on 385tkm eli onko seliikaa kun autossa on turbo välijäähdyttimellä.Auto on kyllä tosi siisti ja hullettukin on aika mukavasti olisin kiinnostunut jos jollain olis kokemusta vastaavasta mallista, rehellisiä mielipiteitä kaivataan.
760 turbo ic -91
ei tietoo
3438
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei moottorille vielä mahdoton kilometri määrä mutta turbo voi olla jo huollon tarpeessa jos ei ole tehty mitään. Luulisin että noihin kilometreihin on turbo rempattu. Kannataa kysyä onko turbo rempattu ja jos ei ole niin kysy turbo korjaamolta minkä hintainen on jos sen remppaa. jos kone käy sievästi eikä kuluta öljyä niin osta pois se on makee peli. itselläkin on ollut sellainen.
Kokemusta yli 400 tkm ajetusta. Toimi hienosti, öljyä ei vienyt, tehot oli tallella, jne.
Vaan kyllä yleensä noissa km on kerran vaihdettu vähintään turbo, joissain revitellyissä tapauksissa laatikko, vetoautona olleista yksilöistä on saattanut joskus kannentiiviste mennä, jne.
Mutta, jos mitään isompaa korjausta ei ole tehty... turbo remppa voi olla tiedossa.
Km ei kannata pelätä, jos entiset omistajat korjanneet / huoltaneet autoa asianmukaisesti.
Kauheennäkönen paskalaiva toi volvo