kuinkas paljon teillä on la vaihdellut ultrissa?
vaihtelut
ultrasta
5433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
6vrk isompi kooltaan, ja nyt vauva on 4vrk isompi. La:ta ei kuitenkaan vaihdeta muutakuin silloin kun se heittää yli viikolla. Niin täälläpäin.
juuri eilen ulrassa käyneenä, niin vauva oli 5vrk pienempi ja la vaihettiin myöhemmäksi viikolla. Go figure..
laskettua aikaa vaikka vauva näyttäisi olevan pari viikkookin isompi mitä pitäisi.
ensimmäisessä ultrassa la muuttui 15pvä myöhemmäksi ja sen jälkeen heitellyt päivällä/parilla molempiin suuntiin, mutta laskettua aikaa ei ole muutettu ensimmäisen ultran jälkeen enää.
vk 12 ultrassa vauva oli pari päivää pienempi kuin kuukautisten mukaan ois pitänyt olla, mutta la ei vaihtunut. Kuulemma ois pitänyt heittää pari viikkoa että ois muuttunut.