Hei!Sellaista kyselisin kun ihmetyttää, että voiko tosiaan 1 tabletin viikkoannoksen vähentäminen vaikuttaa näin paljon vajaatoiminnassa? Vähensin 0,1mg tablettia yhdella tabletilla viikossa,siis siten, että joka toinen pv otan 1/4 osa tablettia vähemmän kuin ennen. Mulla oli ennen vähennystä liikatoiminnan oireita kuten, kuukautisten lyhentynyt väli, sydämmmen "värinä",pulssi 92, laihtumista,hiukset tippu päästä, (tosin puoli vuotta sitten synnyttänyt) (TSH oli alarajalla 0,36 kun vähennetttiin lääkitystä ja T4V 16) Nyt kuitenkin olen tätä pienenpää annosta syönyt 2kk ja kuukautiset ovat viimeksi tullut suht normaaliin aikaan, mutta nyt pulssi tippunut noin 64 krt/min, väsyttää, turvottaa, hermostuttaa, sydän jättää niin kuin välilyöntejä, tuntuu että unohdan asioita mitä olen juuri ajatellut tehdä tai sanoa. Onko kenellään kokemusta?
Lääkityksen muutamisesta
.......
0159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.