http://www.iltalehti.fi/uutiset/200804237561607_uu.shtml Ja taas kerran sopii kysyä: Mikä V*ttu teitä Porilaisia oikein vaivaa?
On se
ihme...!
91094
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joka kaupungissa se on samanlaista,jopa maalaisbaareissa isketään terä kinttuun. Eivät osaa enää viiltää, ne tökkii.
Yhtä usein ne Raumalla tappavat ja katsopa Kotkan tilastoja.Lakkaa morkkaamasta Poria.Veitset ovat liian halpoja.
Mikä V*ttu teitä PORVOOLAISIA oikein vaivaa?
Mikä V*ttu teitä HELSINKILÄISIÄ oikein vaivaa?
Mikä V*ttu teitä TAMPERELAISIA oikein vaivaa?
AINAKIN näissä kaupungeissa olen viime aikoina lehdistä lukenut ihmisiä tapetun!
Ja näissä kaupungeissa asuu sitten parempia ihmisiä, uutisointiin viitaten, porilaiset ovat ainoita pahiksia?
Kun sinulla tämä netti on, opettele sitten käyttämään sitä, jos olet kovin kiinnostunut murha- ja tappouutisoinnista!
Yksi vaihtoehto ja paras tietenkin on, että käytät aikaasi jotenkin hyödyllisemmin!
Porilainen itsetunto-ongelmainen luuseri on iskenyt puukolla miestä. Tuollaisia hulluja porilaiset pikkuämmät ovat. Kurinpuute tekee niistä tuollaisia paskoja.
Otetaan nyt vielä sekin huomioon, että vain murto-osa näistä pahoinpitelyistä sunmuista mukavista päätyy otsikoihin.
Eikä tämä väkivaltaisuus ole vain porilaisten vika, kyllä sitä muuallakin osataan. Että jospa nyt kaivaisitte sen päänne sieltä pulunperseestä, ja takoisitte siihen luupäähänne, että joka kaupunkiin mahtuu näitä jee väkivaltaa jee-tyyppisiä ihmisiä. Ei vain Poriin, Seinäjoelle, Lahteen tai Helsinkiin.
Jos vielä saataisiin tuo helvatin kuiva, aikansa elänyt ja syntyessään elähtänyt lentävä lause 'Mikä vttu teitä porilaisia oikein vaivaa?' kitkettyä aivottomien apinoiden sanavarastosta pois, niin olisi Reijo Mäkikin tyytyväinen.
Moralla on varmaan tapettu suomessa eniten. Se on ruotsalainen puukko, se on harmi, onhan kotimaassakin puukkotellisuutta.
SUOSI suomalaista se kyllä kestää kilvassa.
Etkö sinä huomaa minkään muun kaupungin väkivaltajuttuja kun Porin. Kyllä helvetti vieköön muuallakin puukko heiluu ja turpaan vedetään ja ihmisiä tapetaan ja murhataan. Ei tämä Pori mikään suomen suurin persläpi ole. Kyllä sinullekin on jäänyt Porista varmaan jokin karmea paine perseeseen kun kyselet täällä että mikä teitä Porilaisia vaivaa. Samaa voisi kysyä kun Stadissa, Tampereella, Turussa, Lahdessa tai Oulussa ja Rovaniemellä joku saa kuonoonsa ja menettää henkensä. Miten olisi jos kysysyit kun Turussa useampi pidätettiin yhen ihmisen surmasta ja ruumista vielä kannettiin autoon. Onneksi joku näki kun ruumista kannettiin autoon. Eli kysyppä Turkulaasilta että mikä vittu teitä Turkulaisia vaivaa. Tässä vaan esimerkki että ihan samalla tavalla saa puukkosta tai pyssyn piipusta tai nyrkistä niin että henki lähtee.
Mieti nyt vittu hieman mitä valitat täällä. Kysypä vaikka Poliiseilta että mistä johtuu kun ihmisiä kuolee väkivallan myötä ympäri suomea.
ainakin hermostumaan. Ihana reaktio Porilaisilta. Miten yllättävää.. :)
Juu ja sinä siitä nautit. Oletko nyt tyytyväinen. Mitä vittua yleensä täällä Porin siuvulla kirjoittelet. Olet täysi pelle.
Onse kumma juttu kun Porissa sattuu kaikki niin lähiaikoina.. Me jouduttiin eilen kolaripaikalla odottamaan poliiseita 1h verran tämän puukotuksen takia!!!