On se

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200804237561607_uu.shtml Ja taas kerran sopii kysyä: Mikä V*ttu teitä Porilaisia oikein vaivaa?
91094
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Joka kaupungissa se on samanlaista,jopa maalaisbaareissa isketään terä kinttuun. Eivät osaa enää viiltää, ne tökkii.
Yhtä usein ne Raumalla tappavat ja katsopa Kotkan tilastoja.Lakkaa morkkaamasta Poria.Veitset ovat liian halpoja.

Äänestä

Mikä V*ttu teitä PORVOOLAISIA oikein vaivaa?
Mikä V*ttu teitä HELSINKILÄISIÄ oikein vaivaa?
Mikä V*ttu teitä TAMPERELAISIA oikein vaivaa?

AINAKIN näissä kaupungeissa olen viime aikoina lehdistä lukenut ihmisiä tapetun!
Ja näissä kaupungeissa asuu sitten parempia ihmisiä, uutisointiin viitaten, porilaiset ovat ainoita pahiksia?

Kun sinulla tämä netti on, opettele sitten käyttämään sitä, jos olet kovin kiinnostunut murha- ja tappouutisoinnista!
Yksi vaihtoehto ja paras tietenkin on, että käytät aikaasi jotenkin hyödyllisemmin!

Äänestä

Porilainen itsetunto-ongelmainen luuseri on iskenyt puukolla miestä. Tuollaisia hulluja porilaiset pikkuämmät ovat. Kurinpuute tekee niistä tuollaisia paskoja.

Äänestä

Otetaan nyt vielä sekin huomioon, että vain murto-osa näistä pahoinpitelyistä sunmuista mukavista päätyy otsikoihin.

Eikä tämä väkivaltaisuus ole vain porilaisten vika, kyllä sitä muuallakin osataan. Että jospa nyt kaivaisitte sen päänne sieltä pulunperseestä, ja takoisitte siihen luupäähänne, että joka kaupunkiin mahtuu näitä jee väkivaltaa jee-tyyppisiä ihmisiä. Ei vain Poriin, Seinäjoelle, Lahteen tai Helsinkiin.

Jos vielä saataisiin tuo helvatin kuiva, aikansa elänyt ja syntyessään elähtänyt lentävä lause 'Mikä vttu teitä porilaisia oikein vaivaa?' kitkettyä aivottomien apinoiden sanavarastosta pois, niin olisi Reijo Mäkikin tyytyväinen.

Äänestä

Moralla on varmaan tapettu suomessa eniten. Se on ruotsalainen puukko, se on harmi, onhan kotimaassakin puukkotellisuutta.
SUOSI suomalaista se kyllä kestää kilvassa.

Äänestä

Etkö sinä huomaa minkään muun kaupungin väkivaltajuttuja kun Porin. Kyllä helvetti vieköön muuallakin puukko heiluu ja turpaan vedetään ja ihmisiä tapetaan ja murhataan. Ei tämä Pori mikään suomen suurin persläpi ole. Kyllä sinullekin on jäänyt Porista varmaan jokin karmea paine perseeseen kun kyselet täällä että mikä teitä Porilaisia vaivaa. Samaa voisi kysyä kun Stadissa, Tampereella, Turussa, Lahdessa tai Oulussa ja Rovaniemellä joku saa kuonoonsa ja menettää henkensä. Miten olisi jos kysysyit kun Turussa useampi pidätettiin yhen ihmisen surmasta ja ruumista vielä kannettiin autoon. Onneksi joku näki kun ruumista kannettiin autoon. Eli kysyppä Turkulaasilta että mikä vittu teitä Turkulaisia vaivaa. Tässä vaan esimerkki että ihan samalla tavalla saa puukkosta tai pyssyn piipusta tai nyrkistä niin että henki lähtee.

Mieti nyt vittu hieman mitä valitat täällä. Kysypä vaikka Poliiseilta että mistä johtuu kun ihmisiä kuolee väkivallan myötä ympäri suomea.

Äänestä
  • ainakin hermostumaan. Ihana reaktio Porilaisilta. Miten yllättävää.. :)

    Äänestä

  • sainpas teidät kirjoitti:

    ainakin hermostumaan. Ihana reaktio Porilaisilta. Miten yllättävää.. :)

    Juu ja sinä siitä nautit. Oletko nyt tyytyväinen. Mitä vittua yleensä täällä Porin siuvulla kirjoittelet. Olet täysi pelle.

    Äänestä

Onse kumma juttu kun Porissa sattuu kaikki niin lähiaikoina.. Me jouduttiin eilen kolaripaikalla odottamaan poliiseita 1h verran tämän puukotuksen takia!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihme...! kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200804237561607_uu.shtml Ja taas kerran sopii kysyä: Mikä V*ttu teitä Porilaisia oikein vaivaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu