Onko tietoa onko CC siis 4 hengen auto, kuten volkkarin nettisivuilla luki? Upea peli, mutta sääli jos rekisteröity vaan neljälle.
Passat CC - 4 hengellekö?
Upea peli
5632
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Myös Mersu CLS on neljän hengen auto. Takapenkit on muotoiltu siten että vain reunoilla voi istua ja keskiosa on korkeammalla ja muotoiltu siten että sekä CC:ssä että CLS:ssä ei voi istua takana keskellä.
VOLKSWAGEN PASSAT CC
VOLKSWAGEN Passat CC avaa saksalaisvalmistajan mallivuoden komeasti. Kyseessä on sulavalinjainen neliovinen ja nelipaikkainen coupé, joka on teknisesti hyvin lähellä ”siviiliversiota”, mutta hiukan pitempi ja leveämpi sekä viisi senttimetriä matalampi. Moottoripuolen tarjonta vaihtelee 140:stä 300 hevosvoimaan (103 – 220 kW). Kuljettajaa avustava elektroniikka on mykistävää. Autolla on suorastaan äärimmäisen vaikea ajaa kolaria, sillä se ei salli mitään hölmöilyjä.
http://www.leftlanenews.com/cars/image_enlarge.php?iid=cr3149&car=
keskellä ei voi istua. Siinä on kyynärnoja selän takana ja istuinosassa kovamuovinen säilytyslokero
Miten niin sääli?
Kuinka usein sulla on 5 henkeä autossa?
Jos ajosta 80% on yksin, ehkä 10% kaksi ja loput 10% useampi ihminen tai jotain??
mieleen kun tänään näin tollasen liikenteessä, et kenelle helevetti se on tarkotettu. Sellasille, jotka ihailee sitä lahna-meseä, mut ei riitä rahat siihen, vai?. Itteä volkkarinkin joskus omistaneena ei ainakaa säväyttäny yhtään, en tietyst tiiä olisko edes pitäny. Vaihtaako joku siviilipassatin siihen, ja miksi ihmeessä? Taitaa joka tapauksessa kuulua noihin jonkin sortin turhakkeisiin.. Tuntuu et Volkkari ja Audi suoltaa markkinoille nyt niin paljo kaikkii uusii (mukamas omii) juttui ettei oo mitää järkee. Liikaa yrittämisen makua