Malm??

Onko kellää tietoa sellaisesta taidemaalari??Malm?,löysin sellaisen taulun joka esittää kesäista maisemaa(Maalaistalo),järvi taustalla!! aika vanha on kuitenkin ja kaunis! kiitos ja kumarrus
23589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla on muuta tietoa.asuin lapsena R.Malmin naapurina vuosi oli jotain 1968.hänmoli jo silloin melko iäkäs mutta maalasi tauluja.mieleen on jäänyt liki koko seinän kokoinen hirvitaulu.valtavannkaunis ja näyttävä.lapsirakkaana meidän "papuski"mimi jonka me kakarat keksimme vei meitä kesäisin uimaan tampereella peltolammille.kyyti järjedtyi pienellä rensutilla ja kaikki pääsi aina mukaan.

Mustoa kunnioittaen
Anita Suomela

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yx hemppa vaan kirjoitti:

Onko kellää tietoa sellaisesta taidemaalari??Malm?,löysin sellaisen taulun joka esittää kesäista maisemaa(Maalaistalo),järvi taustalla!! aika vanha on kuitenkin ja kaunis! kiitos ja kumarrus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu