Liina Liinuskainen ja Onni Onninen

Mitä mieltä olet nimistä Liina ja Onni?
7331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onni on ihan kiva nimi. Liinasta en tykkää, se on mielestäni ruma nimi; pöytäliina. Liisi tai Leenikin ovat paremmat, tosin eivät kuulu nekään omiin suosikkeihini.

Äänestä

Kuuluvat niihin vanhoihin nimiin, joista kovasti pidän. Tosin nämä eivät ehkä ole niitä ylimpiä suosikkejani, joita omalle lapselleni laittaisin.

Äänestä

Aivan OK nimiä. Liina-tyttösen tunnen. Kiva nimi myös käytössä.

Äänestä
  • Mainiot nimet! eikä varmaan ihan heti tule Liinoja vastaan.. Onni vissiin yleisempi mutta aivan loistavat nimet.

    Äänestä

aivan ihanat nimet! tykkään todella paljon.

Äänestä

Liina on kiva. Onni jo turhan yleinen.

Äänestä
  • onni on paras! mut toi liina ei.
    mut luotas ihan omaan fiilikseen ni saat kivat nimet mukeloilles.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimi kirjoitti:

Mitä mieltä olet nimistä Liina ja Onni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu