ketä me ollaan täällä palstalla. Huomasin että tuolla oli yks (ilmeisesti oikee) poliisi kirjoittanut rikoksen uhreista. Kai tää kuuluu palstan aiheeseen? Olis kiva kuulla ketä me ollaan. Mää olen toimittaja.
Kiinnostaako ketään
12
1184
Vastaukset
- Itse olen
osa-aikakirjoittaja. Kirjoittanut kolme kirjaa. Kaksi uutta tulossa. Teen muuta työtä itsenäisenä yrittäjänä, ja yritän vierottaa itseäni tästä Suomi24-palstasta, että saisin taas kirjoitettua jotain muutakin. Olen viime kuukausina viettänyt täällä pari tuntia joka päivä. Aika surkimus olen, jos en saa riuhtaistuksi itseäni pois. Yritän taas, nyt. Katsotaanpa, onnistuuko.
- Kaimania.
Mä olen mielenterveyshoitaja, mutta työskentelen opena.
- Anno
Olen toimittaja/myyjä/vapaa kirjoittaja, ei välttämättä tuossa järjestyksessä.
Aloitan kolmannen kirjani kirjoittamisen toukokuun ensimmäisellä viikolla, ja suljen samalla nettiyhteyteni. Valmis se on jouluksi. - Vapaakirjailija
Olen somistaja, lastenhoitaja, vanhustenhoitaja, ompelija, lehtiavustaja, kirjailija, siivooja, mansikanpoimija, myyjä, jne. Tällä hetkellä työtön (työstä kieltäytyjä)
Opettelen pikakirjoitusta, jotta voin jatkossa kirjoittaa kirjojeni ensimmäiset versiot käsin. Käsin kirjoittaessa ajatukset liikkuvat luovemmin, eikä kirjoittaminen ole aikaan tai paikkaan sidottua.
Poliisi en ole, mutta tiedän paljon uhrien oudosta käyttäytymisestä.- alkup.
tuntuu olevan muitakin kuin minä, joiden aikaa netti ja Suomi24 syö :D Justiinsa konetta avatessani päätin, että katson sähköpostit ja Kirjailijanalut kerran läpi ja suljen koneen huomisaamuun asti. Kyllä tää mahdoton aikasyöppö on tää netti.
- Kepo^
...puolestani olen keinosiementäjä,vankilaputki on takanapäin.
Hyvä kysymys. Teen freelance-töitä kielentarkastajana, litteroin haastatteluja ja kirjoitan lehtijuttuja puhtaaksi. Tarinoita olen kirjoittanut lapsuudesta asti.
- kiinnostaa siis
ylipäätänsä. Meinaatko, että onko tää joukko sun tasoista tai jotain? Kannattaako täällä roikkua, jos niin ei ole? Itse oon toimistoassistentti, mutta se ei tosiaan kerro musta yhtään mitään.
- Tylsä työ
on paras motivaattori kirjoittamiseen. Ollessani tehdastyössä kärsin päivät, mutta kaiket illat kirjoitin. Se oli naitintoa se. Nyt, kun teen työtä, joka on enempi 'minua', kirjoitan vähemmän, valitettavasti.
- alkuper.
Mitä sää raivoot, en edes vihjannut mihinkään tuommoiseen. Toimistoassistentin ammatissa ei ole mitää hävettävää, eikä se kerro susta mitään pahaa.
Aina täällon näitä riitelijöitä ja vittuilijoita. Kehtaisitko sää naamakkain heittää tuommosta kommenttia jos vaikka jossain ravintolapöydän ääressä tulis puheeksi että mitä kukaki seurueesta tekee työkseen. Ihan yhtä paha mieli tommosesta raivoomisesta tulee netissä kuin tulis jos alkaisit pöydässä kiljua tolleen. - tarkoittanut
alkuper. kirjoitti:
Mitä sää raivoot, en edes vihjannut mihinkään tuommoiseen. Toimistoassistentin ammatissa ei ole mitää hävettävää, eikä se kerro susta mitään pahaa.
Aina täällon näitä riitelijöitä ja vittuilijoita. Kehtaisitko sää naamakkain heittää tuommosta kommenttia jos vaikka jossain ravintolapöydän ääressä tulis puheeksi että mitä kukaki seurueesta tekee työkseen. Ihan yhtä paha mieli tommosesta raivoomisesta tulee netissä kuin tulis jos alkaisit pöydässä kiljua tolleen.mitenkän loukata sinua henkilökohtaisesti. Ihan hauskahan se on tietää mitä kukin tekee, kuinka vanha on, mitä sukupuolta jne. Kenen kanssa asuu, onko lapsia, onko rahaa...
Täällä ei kannata pahoittaa mieltään, koska tuskin olisin tosiaan ruvennut sulle päin naamaa huutamaan jos oltais tosielämässä. Ihan viaton kysymys, periaatteessa, ei siinä mitään.
TaoLinin Suomen taivaan alla on ensimmäinen kiinalaisen maahanmuuttajan suomeksi kirjoittama romaani.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25917445Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18412399Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El706170MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny265017Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694975Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.524120Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja503712Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003672NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun483194Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463129