Oinas N+Neitsyt M onnistuuko?

arska-46

Mahtaako suhde toimia? Ovat aika erilaisia.Onko kokemusta?

2

979

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mustasilmäsusanna

      Ainakin meillä toimi, mut neitsyt on vaikea ihminen. Oinas on suorapuheinen ja selkeä Neitsyt herkkä ja tunteellinen. Me oinaat loukataan neitsyttä tahtomattaan. Hienohipiäisiä ovat he. Olimme onnellisia pitkään, mut tein varmaan jotain väärin ja hän loittoni. Ovi on raollaan ja hiljakseen viestitellään. Neitsyet eivät kerro oikeastaan tunteistaan, eivät osaa hyväillä, mutta mieluusti heitä pitää hyväillä.
      Ottavat kaiken vastaan, ovat pihejä ja eivät anna koskaan mitään..Se on perimmäinen totuus, vaikka alussa ovat kuinka suloisia. Neitsytmiehet ovat huonoja rakastajia. Naismaisia ja testoterooni puuttuu.

    • Jalopeura67

      Ite oon oinas ja oikein tyypillinen sellainen. Siinä missä oinas on suurpiirteinen, neitsyt taas pikkutarkka. Ja sekös ärsyttää/ärsytti:=)Oinaan kärsimätön luonne myös aiheutti "muutamia" tiukkoja tilanteita verrattuna neitsyen suunnitelmallisempaan luonteenpiirteiseen.Mut tietty ihmisen persoona myös ratkaisee, ei pelkkä horoskooppimerkki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2963
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2564
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2225
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2138
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1956
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1702
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1536
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1487
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      27
      1302
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      19
      1195
    Aihe