Moi! Kevät innostaa puunaamaan ja tuunaamaan, kuka mitäkin. Teetätin kutoseeni panssarointikäsittelyn, pinta on kova ja kiilto mainio. Vahaukset tarpeettomia kolmeen vuoteen, pesu helppoa lika irtoo jopa kylmällä vedellä. Ainoastaan kevyt kiilloitus pehmeällä kankaalla aika ajoin, siinä kaikki. Takuutuote. Panssarointikäsittely on ainakin viidennessä autossani ja tulos on todella hyvä! Kivoja kiiltoja itse kullekin, kiiltäköön mikä mitenkin.
Se on kevät...!
Se on kevät...!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oliko kallis? Nim: Harkitseva
oikein ottaa. Voi olla monen mielestä kallis/tai halpa. Eihän pinnalle tarvitse vuosiin tehdä mitään! Hintaankin varmaan voi itse hieman vaikuttaa, kuinka on se tinkimisen taidon laita. Itse maksoin "vahana vakioasikkaana" enemmän kuin 160€-alle200€. Onhan siinä hintaa, mutta huonona vänkerönä piäsen mahottoman helepolla ja ...vuosia eteenpäin. Mikä parasta "masa" senkun kiiltää ja kiiltää!!! (annan lisätietoja jos tarvii)
lisätietoa. Laiskana pesijänä meikkua kiinnostaa kaikki kunnossapitoa helpottava.
vaikka mainosmies en halua olla. Ise olen autoni "vahannut" Corium 22-panssarointipinnoitteella!!! Useita autoja, eikä pettymystä kertaakaan! Mutta mm. aikoinaan erehdyin johonkin "brillijanttii" jota kehuttiin. Pettymys, auton sivu aurinkoon katsottuna oli kuin "lehmän" nuoleKSIma! Ei koskaan yleensäkään jotakin finik... ja silleen.
(jos nyt pakosta mainostan, corium-22, siinä on sinetti kauniille ja upeasti kiiltäville ...mazdoille... nii kakkosille, kolmosille, ne..viitosille,kuutosille... ja kaikille kaunista kesää odottaville!!!)
(tm8/08 testasi, joita voi itsekukin kokeilla ja verrata! Henkilökohtaisesti TM on joku, olkoon jos mikä, nimenomaan NYKYISIN! Ja pesusta, samanlaenen vätys oon minnäe. Ei siitä taho tulla mittään!
olikohan jossain TM:n testissä hiljattain. Hyvin kehuttu "P-shinen tapainen" kestokiilto jäänyt peräti testin viimeiseksi. (brillian... joku muka paras)
Eihän se brilliant tietenkään voi olla paras, koska sinä sitä moitit. Itse teetätän kuitenkin sen.....
tietenkään voi sitä parhaanakaan pitää. Olen itsekin sen autooni teettänyt. Sinä teetät sen ja sillä siisti. Ja hyvin kiiltää, eihän siinä mitään. Hyvää kevättä!
Kyllä huonon sijoituksen teit, olisit mielummin sijoittanut saman rahan alustan massaukseen, tiedät kyllä miksi .-)
kuten sinä!
miksi. Ei ainoankaan auton alustojen kanssa ole ollut ongelmia. Nehän on tehtaalla jo suojattu. Maalipinnan kestosuojaus puuttuu, siksi teetin sen. (sijoituksena kyseenalainen, kiilto hyvä)
Eikö nimenomaan Mazdojen alustasuojaukset ole tutkimusten mukaan sieltä heikoimmasta päästä. Pellin päälle on vedetty ohut suoja-aine ja siinä käytännössä kaikki. Käyppä tsekkaamassa Vibilägar.se sivut. Uuden Masan suojaus käytännössä yhtä heikko kuin aiemmankin mallin.