Käykää Rikospalstalla

Etsi (heinäkuu) "Oikeusmurha" Leo Salmela ja kopioi kirjoitus "Oikeamieliset yhteiseen rintamaan".
Jotain pitäisi tehdä ja varmasti teistä löytyy oikeamielisiä sekä oikeusmurhan uhreja.

Lakimiehet jättäkää sähköpostioisoitteenne, samoin muut oikeamieliset. Alkuun pitää päästä ja lähteä auttamaan lähimmäisiä.
1308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä Suomessa on noin 270.000 oikeusmurhan tai virkarikoksen uhria joiden elämä on enemmän tai vähemmän pilattu.

Merkillepantavaa meillä Suomessa on se, ettei yksikään viranomaistaho, ei presidentti eikä hallitus tai kansanedustajat ole kiinnostuneita yksilön oikeusturvan toteutumisesta. Ei sitten presidentti Kekkosen.

Tällä hetkellä tilanne maassamme on, että oikeusmurhan uhrit ja heidän tukijoukkonsa ovat aktivoitumassa ja yhtenä tavoitteena on, että kutsumme syyskuussa Helsinkiin koolle valtakunnallisen kokouksen, johon kutsutaan kansanedustajat, ministerit sekä oikeusviranomaisia pohtimaan ratkaisujen löytämistä nykyiseen tilanteeseen. Pelättävissä myös on, että eurooppalaiset ihmisoikeustuomioistuimet tukehtuvat Suomen valtiota vastaan nostetavista kanteista ellei asioita pystytä omassa maassa kuntoon laittamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeamieliset kirjoitti:

Etsi (heinäkuu) "Oikeusmurha" Leo Salmela ja kopioi kirjoitus "Oikeamieliset yhteiseen rintamaan".
Jotain pitäisi tehdä ja varmasti teistä löytyy oikeamielisiä sekä oikeusmurhan uhreja.

Lakimiehet jättäkää sähköpostioisoitteenne, samoin muut oikeamieliset. Alkuun pitää päästä ja lähteä auttamaan lähimmäisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu