Majoitus RMJ:n ja Jazzin

Löytysköhön Raumalta majaa ko juhlien ajaksi. Matkaa on niin vähän mutta silti Rauma on niin hiljainen paikka että sinne voisi aina tulla juhlista nukkumaan känninsä pois jotta jaksaa heti aamulla lähteä Poriin seuraaviin pileisiin.
2312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

..kun juot vaan rapakaljaa. Ripulin voi loppuillasta pukata, mutta sitä humalan rentouttavaa olotilaa ei keskiketterällä saavuteta. Siirry tiukkaan viinaan ja puhu sitten humalan poisnukkumisesta! Niin ja turha tulla tänne Raumalle koisimaan. Nuku Porissa kun sinne ahkuut!

Äänestä
  • Ei todella kannata tulla tänne tuppukylään edes yöksi. Jos raumalaiset kuulevat sinun juhlivan juhannusta ne voi lynkata sinut. Täällä ei juhlita eikä olla 10 jälkeen ulkona, pitää katsos päästä aamulla telakalle tai paperitehtaalle, satamasta nyt puhumattakaan, siis duuniin. Mieti nyt vielä haluatko nukkua yösi persereiässä, tuskin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ajalle kirjoitti:

Löytysköhön Raumalta majaa ko juhlien ajaksi. Matkaa on niin vähän mutta silti Rauma on niin hiljainen paikka että sinne voisi aina tulla juhlista nukkumaan känninsä pois jotta jaksaa heti aamulla lähteä Poriin seuraaviin pileisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu