siis kun opintomenestys tarkistetaan yliopistoissa kai lokakuussa niin lasketaanko syyskuussa tai lokakuun alussa tulevat pisteet vielä siihen mukaan vain vaan heinäkuun loppuun mennessä saadut? Kun minulla on mielikuva että joskus syksyllä jotkut olisivat käyneet vielä tenteissä lisäpisteitä hankkimassa, mutta muistanko väärin?
Itsellä tulee tänä vuonna luultavimmin syyskuussa/lokakuun alussa paljon pisteitä ja ilman niitä ei pisteitä ole riittävästi.
Itsellä tulee tänä vuonna luultavimmin syyskuussa/lokakuun alussa paljon pisteitä ja ilman niitä ei pisteitä ole riittävästi.
Vastaukset 1
Vanhimmat
ed. vuoden pisteet lasketaan välillä 1.8-31.7. jos nuo pisteet eivät riitä, sinulla saattaa koulusta riippuen olla mahdollisuus antaa syksy näyttöä op.menestyksestä. silloin huomioidaan elokuun alusta tammikuun loppuneet op:t. jos saat kokoon 18 op, tukeasi ei lakkauteta.