onko todella näin että koulut ovat homeessa?vai onko se vain puhetta.toivottavasti on!
kankaanpään koulut
homeessako?
7819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Moi!!
Tässä kans luin seudusta jonkun koulun pölystä yms. Harmi vaan ettei siinä jutussa ollut mistä koulusta oli kyse... onko kellään tietoo?? Onneks ei omat lapset käy sitä koulua minkä epäilen olleen jutun aihe.
kaikista k:pään kouluista ja paljon.
On kuulemma vielä erittäin pahanlaatuista ja jo
pienikin altistuminen aiheuttaa astmaa !!
Asbestiakin löytyy ja kuulemma k:pään kouluissa sitä on todella paljon !
Kannattaa katsella koulujen seinille ja kattoihin !
Kuulemma itiöt näkyvät selvästi !
Miksei kukaan tee mitään !!!
edellisen kirjoittajan korvien välistä kun viitsitkin turhaa valetta lietsoa. ei mistään pahanlaatuisesta tai asbestista ole kyse. jos olisi, miksei kaikki ole kipeinä... joku nauttii kun saa täällä revitellä.
homeongelmasta ole kyse, vaan yksinkertaisesti siitä että kaupunki on ulkoistanut koulujen siivouspalveluita.
Jos kuvitellaan että siinä ajassa jossa esim. SOL-siivouspalvelut lupaa siivota koulutilat, saadaan jotain puhdasta aikaan, turha luulo. Ko. yritys on tunnetusti tehnyt niin alas vedettyjä tarjouksia "siivouksistaan" että sopimukset syntyy, mutta tulos revitään työntekijöiden selkänahasta. Pitää muistaa että ihmisillä on rajattu määrä sitä selkänahkaa, eikä sekään loputtomiin veny.
Eli kaupungin yksinkertaiset, ehkä jopa hieman lyhytnäköiset päättäjät saavat juuri sitä mitä tilaavat. ( ja siinä sivussa "ahkerat ja innokkaat" koululaisemme )
Kävin siinä mm. siinä keltaisessa homeparakissa lukiota, ja siinä todella haisikin kamalalle. Joten älkää tulko mistään pikku pölyistä valittamaan. Kyllä niissä kouluissa nykyään asiat on riittävän hyvin kunnossa.
todella on !
Astmaa, allergiaa, ym... sairauksia ?
homeessa on ainakin pohjanlinnan koulu.