Noita on niin monenlaista, mutta usein tuntuu pilipali -vehkeiltä. Mikä olisi laadukkain? Varmaankin täytyy laittaa kaksi 1000w säteilijää vähänkään isompaan partsiin. Mistä saisi myös nättejä (ehkä mustia?) jatkojohtoja. Partsilla kun on vaan yksi rasia ja pitäisi saada säteilijät, valaistus, grilli yms...
Säteilijälämmitin???
5
683
Vastaukset
- nuikkis
Kannattaako maksaa sähköstä parvekkeen lämmitykseen jos asut kerrostalossa. Päästä lämmintä ilmaa sisältä, niin menee talon kokonaiskulutuksen piikkiin.
- Alumiini
Kun päästää lämmintä kosteaa sisäilmaa parvekkeelle saa senkin lisäedun, että lasit menevät huuruun kylmällä ilmalla. Eipä jää naapureille kytättävää. :)
- sitä kosteutta
myös säteilylämmittäjästäkin kun kylmää ilmaa lämmitetään ja jos kerrostalo ja yhteisähkö sitä ei saa laittaa.
- Alumiini
Ei muodostu, jos säteilylämmitin toimii sähköllä. Silloinhan lämmitetään jo kuivempaa ulkoilmaa. Sen sijaan jos lämmitin toimii esim. kaasulla, muodostaa palaminen kosteutta. Kerrostalon kohdalla, jos ei ole erillistä mittausta, on tosiaan vähän arveluttavaa lämmittää harakoille.
- lämmittäjä höpö,höpö
Alumiini kirjoitti:
Ei muodostu, jos säteilylämmitin toimii sähköllä. Silloinhan lämmitetään jo kuivempaa ulkoilmaa. Sen sijaan jos lämmitin toimii esim. kaasulla, muodostaa palaminen kosteutta. Kerrostalon kohdalla, jos ei ole erillistä mittausta, on tosiaan vähän arveluttavaa lämmittää harakoille.
ja vielä höpö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728461KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527630Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521623696Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442071- 1262066
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211811