On tää surkia kylä, kun ei ees aikaa saa terveyskeskukseen muutakuin "kiireelisissä" asioissa, soittele kesällä, vituttaa suorastaan. Yksityiselle kai sitten pitää suoria, opiskelijan budjetilla kyllä kirpasee pahasti.Ja verot on Suomenhuipputasoa, eikä ees hoitoa saa julkiselta puolelta kun tarvis, vituttaa tämmönen!(..joojoo,ei voi mitään lääkärivaje,lässynlässyn....)
kuppanen kylä!!
kyrsii
2657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tampereella meni puhelut joulupukille http://www.taloussanomat.fi/tietoliikenne/2008/04/24/terveyskeskuksen-puhelut-menivat-joulupukille/200811510/12
Parempi sekin ois ku Kokkolan terveyskeskuksesta ei saa edes sitä pukkii puhelimella kiinni.
kyrsii vai mikä? Jos sinulla kerran ei ole "kiireellistä" asiaa, niin mikäs hätä sulla sitten on? Hinaa itsesi päivystykseen sitten kun siltä tuntuu äläkä huolehdi veroista, kun opiskelijana et niitä maksa.