Niin siis tää asia on aika nolo...mul on tullu riippuvaiseks yhest leffasta (en sano sen nimeä) eli oon kattonu sen varmaan 40 kertaa enkä koskaan kyllästy. Joskus teen niin että katon parhaat kohdat ja kelaan leffan loppuun. Ja suurimman osan elokuvan sanoista osaan melkeinpä ulkoo... oon tehny siitä esitelmii koulussa ainakin kaks kertaa, oon tehty siitä oman lehtiönkin. Pidän paljon päänäyttelijästä, mutta vielä enemmän sen sivuosan näyttelijästä. Siitä sivuosan näyttelijästä voisin hakee tietoo netistä niin paljon kuin vain pystyn, mutta en kehtaa, jos isäni saa tietää. Se pitäis mua varmaan hulluna. Häpeen tätä asiaa suunnattomasti, kokoajan mulla on mielessä se leffa, ne sanat, ne näyttelijät. Miten voisin unohtaa koko jutun? auttakaa
Leffasta pakkomielle
5
458
Vastaukset
- coldstone
auttais huomattavasti jos tietäis mistä leffasta ja ei tuskin tuo nyt niin vakavaa on, varmaan aika moni muukin samassa tilanteessa.
- Kaarina
Kyllähän ihmisillä on kaikenlaisia kiinnostuksen kohteita, jopa intohimoiksi asti. Tuskinpa se kovin vaarallista on, paitsi tietysti jos huomaat että se sua itseäsi kauheasti häiritsee...
Onko sulla noin muutoin asiat kunnossa, ettei lähiympäristössäsi oo mitään sellaista, mikä saisi sut uppoutumaan "omiin maailmoihisi"?
Olisi kyllä mielenkiintoista tietää, mitä leffaa tarkoitat...:) - sss
Siis aattelen että tuo on ehkä suht normaalia teini-ikäisen käytöstä. Koita sopia aikaa frendien kanssa että voisit tehdä jotain muuta. Tai keksiä aktiivisemman harrastuksen poissa kotoa.
- ....
sama juttu mulla, pornoleffat on tosi mielenkiintosia.
- cronically abfab
Tuntuu tutulta. Itse olen katsellut Absolute Fabulous (Todella upeeta) jaksoja puolisentoista vuotta joka ilta. Osaan jokaisen kohtauksen ja repliikin ulkoa. Olen aivan kyllästynyt ja ryytynyt koko henkilöhahmoihin. Kesämökille oli pakko ottaa kannettava tietsikka mukaan, kun oli pakko katsella sielläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712501
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454680Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1453670Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392768Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1081671Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1031524Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461