all inclusive vai puolihoito

kumpijompi

Mauritiuksen hotelli tarjontaa katsoessa, moni hotelli on puolihoidolla. Palstoilla on ollut puhetta AI eduista, mutta onko se AI todella kannattava kaikin puolin? Länsirannan hotelleilla sen lisähinta kahdelta on 1500 e, niin kantsiiko todella ? Onko lähellä kauppoja, ravintoloita josta tuon lounaspuolen saa hoidettua ja mikä on hintaero ? Käsittäkseni AI ei sisällä kaikkia ruokia/juomia silti vaikka ehkä nimestä saa sen luulon, onko näin ?
All in all, kumpaa Mauritiuksen käviät suosittelette (Puoli vai kokohoito) ja syystä että ? Lopuksi vielä olisiko jollakin omakohtaisia kokemuksia millainen hotelli on la pirague ?
T: mamas & papas

2

1887

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päästäinen

      Jos haluaa rentoutua resortissa, kannattaa ottaa all inc. Jos taas tykkää ja aikoo reissata saarella, puolihoito riittää. Joka resortissa all inc. on omanlaisensa, pitää siis perehtyä oman resortin tarjontaan. Meillä oli erittäin kattava all inc. ja olimme siihen erittäin tyytyväiset. Rahaa ei tarvittu resortissa ollenkaan, kaikki kuului hintaan (ruuat, juomat, snorklaus, sukellusretket, vesiaktiviteetit, erilaiset liikuntamahdollisuudet, spa..). Erittäin ison painoarvon annan resortin ravintolatarjonnalle: jos on 2 viikkoa, pitää olla hyvät ravintolat ja niissä valinnanvaraa ja vaihtoehtoja, ettei kyllästy. Meidän resortin ympärillä ei ollut 5 km säteellä minkäänlaista baaria, kahvilaa tai ravintolaa, joten ei siellä oikein olisi pärjännytkään ilman all inc.:a, ellei olisi reissannut joka päivä.

    • käyty on

      Hei!

      Olimme lomalla helmikuussa 2006 kyseisessä hotellissa. Mukava paikka, hyvä palvelu. Ainoana miinuksena voidaan todeta, että kauppoja ei juurikaan ole lähellä ( ainakaan silloin). Pieniä putiikkeja löytyy, jos kävelee n. 3km. Kävelyteitä ei silloin ollut, ja jos oli, ne olivat yhden hengen levyisiä, mentiin peräkkäin kuin kuuluisat porsaat. Hintataso aika korkea kaupoissa, ( hotellissa ainakin olut maksoi maltaita)suosittelemme all inclusivea!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5347
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      42
      3561
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      58
      2932
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      37
      2145
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1916
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      286
      1696
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1596
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1402
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1376
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1205
    Aihe