Ladoilija - kateellisin ihminen

Kun enää ei ole Warrea ja Skodasta on tullut laatuauto, niin ketä ladailija enää voi pitää itseään huono-osaisemapna. Mopoautoilijaako?

5

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tri.

      Galleriasi aiempia kirjoituksiasi katsottuani, tulin johtopäätökseen, että kärsit joko Lada-psykoosista, -syndroomasta tai -oireyhtymästä.
      Yleensä em. oireet johtavat Delirium Tremens-kohtaukseen, jossa potilas mm. luulee kaikkia autoja Ladoiksi omansa lisäksi.

    • Ei sentään

      Onhan mopoautoissa sentään yleensä paremmat ajo-ominaisuudet ja tekninen luotettavuus kuin Ladassa.

    • halveksuu...

      Ladaa siksi että mitään muuta autoa ei voida pitää arvo- ja statusasteikolla heikompana.

    • int

      taistokin ,yrittää parastaan.ei paljon hetkauta
      tollasten loppien puheet.lada on kaikesta huolimatta erittäin hyvä valinta.

    • tov.wiljami

      Toveri Taisto S:n esittämä näkemys on hyvin luonteenomainen alemmuuskompleksista kärsivälle: siinä aina pitää olla joku, joka on vielä huonompi.

      Meillä Lada-väellä ei ole lainkaan tällaista kompleksia. Meille auto on kulkuväline ja meidän valintamme on Lada. Meidän kannaltamme muiden automerkkien valitsijat eivät ole olleet eivätkä ole yhtään huonompiosaisia.

      Pientä sääliä tunnemme niitä kohtaan, joille auto luo alemmuuskompleksin. Voimme vain toivoa, että he vähitellen vapautuvat siitä. Eräs mahdollisuus olisi tulla meidän pariimme, Lada-piireihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      77
      2981
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1261
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1143
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1020
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      951
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      309
      925
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      809
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      805
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      122
      803
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      91
      773
    Aihe