Kasvatin siemenistä tuoksuhernettä ja äskettäin vein lasitetulle terasillemme. Pitäisikö varsia leikata jos haluaa kasvista tuuheamman? Ja mites kukkien leikkauksen kanssa mikäli niitä ilmestyy?
Vastaukset 3
- Joorei
Olisiko tuoksuherneen tarkoitus itsekseen kiivetä aitaa/tukea pitkin sillä oma kasvini ei kyllä kietoudu yhtään mihinkään vaan pitkät versot kaatuilevat mihin sattuu..
- puutarhuri :O
en osaa vastata, mutta tuoksuherneet leikataan n. 10 cm korkuisena jotta alkaa haarottua. myöhemmin voi leikata uudelleen mutta se aina myöhästyttää kukintaa.
- Leikisti Tarhuri !
Siis ymmärsinkö oikein,että niitä niin sanottuja hajuherneitä voi leikata,vaikka kukkivat yhden kesän,hionosti on kukkinut minulla,mutta täytyy kokeilla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1031013Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137784Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197720Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!28663- 61639
- 47610
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530