Päättyykö suden rautapyynti

Vai onko luvallista pitää ansoja vielä huhtikuun puolella? T: Tietämäton!
8680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se on kivutusta. Ja rovvoilu on turhoa.

Äänestä

noilla hetitappavilla voi pyytää, mitään laillista estettä metsästyslain mukaan ei ole.

Äänestä
  • että saa pyytää metsästäjiä? Sepä olikin kiva ilmoitus KIITOS.

    Äänestä

mutta ainoastaan naapurin pihamailla..
Jaska saattaa tosin olla vähän äkäinen ku loukkuun kihahtaa..

Äänestä

voi pyytää jos piilottaa raudat hyvin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maaliskuussa? kirjoitti:

Vai onko luvallista pitää ansoja vielä huhtikuun puolella? T: Tietämäton!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu