Hei, lukeeko tätä kotisisustaja? Olen asunut rivitalossa ja nyt on ekaa kertaa lasitettu parveke ja siihen tiedustelen, onko sinulla ideaa, miten siitä saisi kivan kesähuoneen? Tilaa on 6 neliöä. Sinne tulee pieni pirttipöytä'' ja 2 penkkiä, kaavailin myös yhtä avohyllyä. Aurinko paistaa sinne päivällä ja iltapäivällä. Löytyy kolme vihreää parvekelaatikkoa. Miten ne voisi "päällystää" ettei ne näytä tavanomaisilta parvekelaatikoilta? Millä teemalla ja värimaailmalla kokonaisuudesta saisi kivan? Merellinen, kaikki samaa väriä tms...? Oulun mies kyssyy...
Lasitetusta parvekkeesta kodikas?
5
1165
Vastaukset
- &;;-
...niin katsoppa vinkkejä vaikka seuraavista linkeistä:
http://www.nautical-living.co.uk/gallery.aspx
http://www.nauticaldecorator.com/
http://www.lightingwithacoastaltheme.com/
Pienillä yksityiskohdilla saa paljon aikaan. Meren ja veneilyn henkeä voi luoda vaikka pöydälle asetetulla maljallisella simpukankuoria, seinälle kiinnitetyllä ruorilla tai nurkkaan heitetyllä ankkuriköysikasalla. Laiva pullossa olisi varmaan myös kova sana. Väreistä merihenkisiksi mielletään varmaan lähinnä valkoinen, sininen, kirkkaanpunainen ja perinteinen puu.
Rattoisia sisustushetkiä ja auringonpaistetta! :-)- Oululaanen
Kiitos, tämä oli vallan mainiota - linkit ja vinkit! Miehän sanoin, että täällä on sisustajia liikenteessä!
- vinkit
noista vois jo kaffit tarjota )
joku vesiaihe ois kiva lisäksi.
äläkä luovu pirtinpöyästä )
hanki lisäksi yksi tuoli jossa passaa istuskella.
- pirttipöytä ja penkit
hiiteen. Osta tilalle pieni puinen pöytä ja mukavat säädettävät puutuolit, tuoleihin pehmustetut tyynyt.Parvekkeellahan on kiva löhöillä mukavassa rennossa asennossa auringossa.Muutama kaunis kukka parvekelaatikoihin ja ehkä päivän varjo, jonka alla voi suojautua paahtavalta auringolta. Syksyllä voisi istuskella kauniiden lasisten kynttilälyhtyjen valossa lasitetulla partsilla, johon tuulikaan ei pääse tunnelmaa pilaamaan.
- Itse kokeiltuna
Se oli vain miellyttävä tuttavauus tuo Dry Step Temrmatto, mikä lie lämpömatto luonteeltaan kun saimme sen parvekeemme lattiaan. Miksi tuo ei ole ennen tullut esille. Pätkät vain lattiaan ja juhlat pystyyn. Knnattaa kyllä laittaan perusvarusteeksi js sitten kalustamaan päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39897
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54812Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764