Ollaan lähdössä jouluksi Miamiin ja lennot on jo varattu, mutta hotelli on vielä hakusessa. Moni matkatoimisto tarjoaa San Juan hotellia mutta haluaisin kuulla olisko jollakin omakohtaista kokemusta kyseisestä hotellista. Sijainti on kartalla hyvä ja hintakaan ei päätä huimaa.
San Juan hotel miami
7
1199
Vastaukset
- Jeppe79
Iha jees hotelliltaha tuo vaikuttaa.
Ite olin The Clay hotellissa tossa rauhaisalla kahviloita täynnä olevalla Espanola Wayllä, keskellä art deco districtiä. Hotellissa pienet kahden hengen huoneet, jääkaappi, pyyhkeet ja suihku. Homma pelas oikein hyvin.
http://www.clayhotel.com/- Jeppe79
http://uk.youtube.com/watch?v=RFANIRDj7fc
Tuossa olis kuvaa espanola wayltä ja näkyypä sit clay hotelliki. Lisää löytyy tästä :-)
http://uk.youtube.com/watch?v=hwCQHe7WuTQ
http://uk.youtube.com/watch?v=YZS1DIYnxww
http://uk.youtube.com/watch?v=XxFrtwA_AS4
- jopeske
Olen ollut kyseisessä hotellissa muutaman yön pari vuotta sitten. Ja voisin mennä uudelleenkin. Plussana aivan loistava sijainta, ranta ja pääkadut aivan vieressä. Huoneet ok perustasoa ilmastointi löyty. Miinusta siitä että yleisilme kulunut, kadun melu voi häiritä jos saat huoneen kadun puolelta ja uima-allas pienehkö parkkipaikka maisemilla. Itselleni tärkeintä oli sijainti ja uiminen tapahtui meressä, joten nuo asiat eivät haitanneet.
- ei enää
Juuri tulin pari päivää sitten San Juanista.
Toiste en mene. Huone tosi likainen ja karu kun sellikoppi.Kylppäri karmee.Ilmastointia ei voi varsinaisesti ite säätää joten meinas jäätyä aivan täysin. " Allasosasto " naurettava,ei nettiä hotlassa.
sijainti olikin hyvä.Ison kadun varrella josta vain lyhyt matka rantsuun.Rantahotellit mahtavan näkösiä,jos vaan rahaa niin sellaiseen! Rantahotelleissa asuville myös rantatuolit ilmaisia.Muille kuin asukkaille päivävuokra 20 per tuoli.Tosin kun kävelet 50 metriä vasuriin niin saat 10 per tuoli ja 15 varjo ! Silti aika kallista.Plussaa San Juanille kyllä muuten se että jääkaappi huoneessa.Myös kuppanen keittolevy mutta ei kattilaa! Kiitti viestistä,onko tuosta hotelllista rantaan kuinka pitkä matka ja kuuluuko kaikkiin huoneisiin parveke?
Olimme vuosi sitten pari ensimmäistä päivää kyseisessä hotellissa.
Loistopaikka nukkua aikaero pois, käydä shoppaileen, sekä rannalla, mutta koko lomaa en missään nimessä hotellissa viettäisi. Allasosasto aika karu, enkä sinne kyllä uimaan menisi.
Huoneissa ei parvekkeita, muutoin ihan perus ok. Netti toimi meillä ainakin huoneessa hyvin.- Keväällä -12Miamissa
Olen ollut 5-kertaa Miamissa, joka kerta olen varannut hotellin suoraan netistä ja
aina olen onistunut, ei tarvi maksaakaan kun lähtiessä esim Visa-kortilla. Jos tulee
mutkia matkaan voi helposti perua tai muuttaa suunnitemia, kokemusta on.
Vaihtoehtojahan löytyy melkein 1000 kpl. Miami Beachin läpihän menee katu
Collins Avenue, mitä pienempi on katuosoitteen numero sitä lähempänä
kohde on eteläpäätä (mitatat maileissa 1maili nioin 1,6km, esim 500=800m,
5000= 8km. Netistä voi lukea vieraijoiden kommentit valitusta hotellista.
Ei muuta kuin varaamaan majoitusta, itse käytän aina keittiöllä varustettua
huoneistoa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti27345814Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5011430Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy23311028Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump399820Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla908658Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2856718Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti23405Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j23249Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.253123Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle42973