Pukeudu oikein
5
510
Vastaukset
- sairastellut
ehkä pysyi hetken kunnossa jopa kuntoutuksessakin. Nuo varusteet pitäisi tulla vakuutuspuolen maksamina uusina hankintoina kotiin, ennen kuntoutukseen menoa.
- varustus,
jonka jokaisen sairastuneen pitäisi saada vakuutusyhtiöltä, kun ammattitauti hyväksytään, kun kuitenkin pitää palata lääkkeitä syöden sinne samaan hometyöpaikkaan takaisin.
- Homeherkkä
Viimeaikoina on kylmännyt, koska Silner 12 hengityssuojainten valmistus on lopetettu.
Olisin tarvinnut uudet suodattimet, vaan ei löytynyt enää.
K-raudassa oli ihmeellisiä suojainvärkkejä, joista ei ottanut mitään selvää.
Luulin jo, että vietän sisätiloissa koko lumettoman ajan.
Onneksi on työsuojelupiiri.
Sieltä suositeltiin SCOTT:in PROFILE 2 TM:ää.
Pitäisi nyt uskaltaa niiden kanssa pihaharavointiin, vaan mietiskelen vielä.
PPP-ihottuma on talven parantamana OK, vaan viimekesän kokemukset ovat vielä tuon ihottuman pahenemisen suhteen tuoreessa muistissa vaikka hengityssuojaimia käytinkin.
Pitäisi ehkä pistää tuonkaltainen pukukin päälle ja hanskat.- Pampula
Ostin rautakaupasta tuon Profile-suodattimen. Silnerkin minulla on, mutta siihen ei saa enää suodattimia. Rautakaupasta kerrottiin, että tuo Profile on Scottin "uusi Silner", varsinainen Silner kun on malli 20 vuoden takaa. Mulla Profile on toiminut ihan hyvin, mitä nyt ensimmäisessä suodatinsatsissa oli jotakin vikaa, koska ei pitänyt hajuja maskin ulkopuolella. Todennäköisesti vialliset suodattimet. Suodattimien vaihdon jälkeen suojain on kyllä toiminut.
Mitä suodatinluokkaa käytit Silnereissäsi? - Homeherkkä
Pampula kirjoitti:
Ostin rautakaupasta tuon Profile-suodattimen. Silnerkin minulla on, mutta siihen ei saa enää suodattimia. Rautakaupasta kerrottiin, että tuo Profile on Scottin "uusi Silner", varsinainen Silner kun on malli 20 vuoden takaa. Mulla Profile on toiminut ihan hyvin, mitä nyt ensimmäisessä suodatinsatsissa oli jotakin vikaa, koska ei pitänyt hajuja maskin ulkopuolella. Todennäköisesti vialliset suodattimet. Suodattimien vaihdon jälkeen suojain on kyllä toiminut.
Mitä suodatinluokkaa käytit Silnereissäsi?Käytin Silnereissä pelkästään homesuodattimia ja homesuodattimilla varustetut ovat nämä uudetkin.
Eli luokkaa P3.
Aion kokeilla noita uusia ihan lähiaikoina.
Haravanvarteen ja kukkapenkkeihin sormet syyhyävät.
Toivottavasti suodattimet pitävät homeitiöt kaukana. Silnereiden kanssa on käynyt vain kerran niin, että homeflunssa yllätti välittömästi suodattimien vaihdon jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242233Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1372131Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161847Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601524Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341417Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5651216Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501018Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse353959Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949