Paljonko löpöä menee ceedin tankkiin...

Tankkasin ensimmäisen kerran tankin täyteen.
Ajotietokone ilmoitti 190km jäljellä.
Viisarin mukaan pitikin olla,mutta dieseliä meni 49litraa.
Minun cheedissä tankki 60 l ei 53.
101424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • ..muillakin menee.
    Jopa 70litr.??
    Tietokone silloin sekoaa.

    Äänestä

sinnepäin suunnilleen.

Äänestä
  • Katsos poika, muidenkin merkkien ajotietokoneet voivat olla jopa korealaisia, kuten aika monet elektroniikkatuotteet tänä päivänä. Näin se on.

    Äänestä

  • Korean ihme kirjoitti:

    Katsos poika, muidenkin merkkien ajotietokoneet voivat olla jopa korealaisia, kuten aika monet elektroniikkatuotteet tänä päivänä. Näin se on.

    joka paikassa on kaikkee joka kiinasta jne, tänään vilkaisin jotain paitaa vietnam siinnä luki.

    Ceediä en pidä korealaisena ollenkaan vaan eurooppalaisena ja voi hyvät ihmiset miettikääs missä teidän autonne tehdään ja missä ne kenties tehdään tulevaisuudessa??:-))Kyllä on muuten kaunis auto kehui naapurikin.Saipa taas kehua ominaisuuksia, mutta vuoden päästä kehutaan taas uutta ,niin se menee.Auto on kulutus tuote nääs.

    Äänestä

Ajotietokoneen lukemien muodostumiseen on syytä perehtyä ennen suurempaa ihmettelyä. Myös välinollaukset ym. on huomioitava. Kyllä se korealainen näyttää lukemat siinä missä muutkin.

Äänestä
  • 690km jäljellä.
    Vaikka todellisuus on yli 1000km.
    Voihan se muuttua kilometrien myötä.
    Tankkiin menee 60-70l tyhjänä,sen on jo moni huomannut.
    Tietokone on ohjelmoitu 53 l tankille.
    Mua ei haittaa pätkääkään,vaikka noin on,mutta käsittämätön ero teknisissä tiedotteissa ja todellisuuden tullessa eteen.
    Kaikissa autoissa hieman heittää,mutta 20litraa ??

    Äänestä

Kun Kia miesten Delttalta lainattavissa ja yhteisökäytössä olevalla ohuella ja vakaalla uusiokäyttöön pelastetulla peräruiskeletkulla liruttelee löpöt sinne penkkien välissä olevaan vanhaan 30L AIV pönttöön.

Äänestä
  • "kukkapurkissas"(meilläpäin ruukku) taida pal "kukat"kukkia.

    Äänestä

  • ???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


crdi 500km kirjoitti:

Tankkasin ensimmäisen kerran tankin täyteen.
Ajotietokone ilmoitti 190km jäljellä.
Viisarin mukaan pitikin olla,mutta dieseliä meni 49litraa.
Minun cheedissä tankki 60 l ei 53.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu