-99 Avensiksen kaiuttimet

Onko kukaan kurkannut ovipahvien alle että minkälaiset/kokoiset kajarit siellä on (edessä/takana).
Ajatuksissa olisi vaihtaa alkuperäisten tilalle jotkut paremmat ämyrit. Tällä hetkellä paikalla on joku Panasonicin 2-tie erillissarja. Takakajarit on todella surkeat..
Ehdotuksia hyvistä vaihtoehdoista otetaan mielellään vastaan.
2250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

etukajarit olen vaihtanut. alkuperäiset ovt halvat pahvikaiuttimet. jos vaihdat niin ole tarkkana kaiuttmen vahvuuden suhteen että lasi mahtuu aukeamaan ja ettei taas toinen puoli ota kiinni ovipaneeliin(kaiutin ei mahdu "pumppaamaan"

Äänestä
  • helppo vaihtaa ota sivuista ensin muoviset ruuvit pois sitten pahvin alapuolella on 2 ruuvia sitten ovenkahvasta 1 ruuvi sitten lasinnostin painikkeen vieressä on pieni tavarakolo 1 ruuvi peilistä kolmion muotoinen muoviosa vetämällä muistaakseni ylöspäin sitten nosta ikkunan painikekonsoli pois paikoiltaan sitten liitin irti sen alla on vielä 2 ruuvia ja sitten nosta ylöspäin kajarit on sitten muuten popniiteillä kiinni että varaa siihen pora karit on 5puol tai 6puolikkaa muistelisin 5 ja on ihan paskat pahvikajarit.ps.saattaa kuullostaa monimutkaiselta mutta on oikeasti aika nopea toimenpide ainiin pidä ikkunat alhaalla jotta näät kuinka se sun uus mahtuu sinne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tepi kirjoitti:

Onko kukaan kurkannut ovipahvien alle että minkälaiset/kokoiset kajarit siellä on (edessä/takana).
Ajatuksissa olisi vaihtaa alkuperäisten tilalle jotkut paremmat ämyrit. Tällä hetkellä paikalla on joku Panasonicin 2-tie erillissarja. Takakajarit on todella surkeat..
Ehdotuksia hyvistä vaihtoehdoista otetaan mielellään vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu