PAHOINVOINTI!!

oksettaakokoajan

tää pahoinvointi on ihan hirveetä, oksettaa kokoajan ja maha on todella kipee ja tuntuu et ei saa henkee välillä ollenkaan..sama oli aiemmassa raskaudessa.
lääkäri sano et inkivääriä tai b12 vitamiinia, vitamiini ei ainakaa auttanu ja inkivääriä ei kai enää suositella? aiemmin autto et söi tunnin välein jotain pientä mut enää ei sekään auta. mä en kestä..

5

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pahoinvointiin

      pullo Fantaa tai appelsiinimehua, paremmin kyllä Fanta

      • pysynyt

        sisällä, mutta jaffa pysyi


    • kuumis88

      ...auttoi tippa suoneen ja primperaania pakaraan, olinpahan pari päivää oksentamatta. Mut mulle on ihana pelastus ollut satsumat. :) Nyt alkaa jo välillä olla parempia päiviä, rv 13 4 Tsemppiä!

    • juub

      mehujää ja jäätelö auttoi mua.
      ja myös kylmät hedelmät..

    • täällä...

      Mullakaan ei auta mikään. Inkivääriä ei suositella. Meilläpäin annetaan akupunktiota terveyskeskuksessa, mutta minultapa ei löydetty kyseistä paikkaa. Kysele kuitenkin omasta TK:sta.

      Itselläni viikkoja 23 eli loppuun asti voidaan ilmeisesti pahoin... Mutta tulee sieltä sellainen palkinto sitte ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      92
      5931
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4772
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      93
      3001
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2790
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      2046
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1496
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1047
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1018
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      950
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      754
    Aihe