Milloin Uroskani tulee sukukypsäksi?

Milloin kääpiöluppakorvaunros tulee sukukypsäksi?
Kun joissain sivuilla lukee et 4kk vanhana ja joissai 8kk vanhana nii et mikä on teiän mielipide?
2253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Faktana: Noin 4kk.

Äänestä

kaniasi leikattavaksi vai astutukseen (taisin tuon kirjoittaa väärin :D)?
Meidän pojat leikattiin 3kk ikäsinä, elikkä olivat silloin sukukypsiä.. silloin alkoivat myöskin tapella ja ne oli erotettava toisistaan. samassa huoneessa asustaa tyttöjä, ja hajut varmasti saivat pojat kisailemaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joku vaan... kirjoitti:

Milloin kääpiöluppakorvaunros tulee sukukypsäksi?
Kun joissain sivuilla lukee et 4kk vanhana ja joissai 8kk vanhana nii et mikä on teiän mielipide?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu