Pahalta näyttää, kuinka nopeasti vaikuttaa kulutukseen?
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=11585
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=11585
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suomalaiset eivät menetä mitään. Ei ainakaan Itä-Suomen kylpylöihin kukaan viitsi mennä, koska ne on täynnä ökkäröiviä venäläisiä. Tasapuolisuuden nimissä on todettava, että Viron kylpylät täynnä öykkäröiviä suomalaisia.
käy venäläisiä, ei muuta sitä tosiasiaa, että taantuman saapuminen alkaa näkyä. Mikä oli pointtisi ?
Mitäs sitten vaikka venäläiset tai muut polskijat eivät uusiin kylpylöihin pääsekkään? Kenellekään ei liene suuri menetys. Vanhat kylpylät pysyvät pysyssä, mikä on hyvä uutinen työntekijölille ja omistajille.
Taantuman aikaan investoidaan pääsääntöisesti perusasioihin. Terve bisnes pärjää. Kuplabisnes ei.
Ikuista nousua ei ole ja kun pudotaan, niin toivottavasti tiputaan nopeasti, jotta uusi hidas nousu pääsee taas käyntiin.