Meitin Jossu osallistuu seuraaviin Miss Suomi kilpailuihin. Jättää karsinnat väliin ja menee keittiön kautta finaaliin. Hähähä mitäs sitten sanotte kun Johannasta tulee Miss Suomi 2009.
Johannasta Miss Suomi 2009
7
2091
Vastaukset
- taitaapi
olla nyt juorun aiheista pulaa, etkö muuta kekannu?
- paremman paikan
Keittiössä odottaa tiskit, ei mikään missikisa.
- .......
Tänä vuonnakin näytti olevan jo kato ehdokkaista ja nykyinen valinta osoitti, että missin hommaan voi päästä kuka vaan vaikka seksitanssijan taustalla. Ei nykyajan fiksut ja kauniit naiset enää lähde moiseen touhuun mukaan.
- Dream on, J.
Juu, jatka vaan unelmointia, Johanna, perinteisestihän juuri sinunkaltaisesi lyhyet ja paksut ovat menestyneet niin kansallisissa kuin kansainvälisissä missikisoissa. Kyllä sinusta vielä missi tulee, ei ehkä miss universum, mutta miss xl tai miss isoäiti.
- missSuomea
tule, kun Jossu muutti Amerikankylään. Jospa kuitenkin Miss USA ;). Tanssityttö vittuuntui, kun sitä kustiin silmään tanssikeikan merkeissä XD!
- Pamela Anderson
http://www.dollsdancers.fi/gallery/disp_img.php?id_img=8836
On niin suloinen Barbie nainen et varmasti voisi onnistua USA:n Petite missikisoissa. Johannahan ilmoitti pudottavansa masennuskilonsakin Miamissa joten selkee missiaines! Tuollainen tyyli sopii kyl kaikkein parhaiten jet-set piireihin ulkomaille, ei Suomeen....No onhan siskokset bailannneet jo Hugh Hefnerin kartanossakin, odotan innolla seuraavia tapahtumia Miamista ja Kaliforniasta!
- pomisa
sori vaan mutta paikka jo varattu:)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242150Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352053Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111822Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581498Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341404Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5581181Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501005Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115942Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350936