Hei
Saavumme Maltalle lauantaina 16 maissa ja vuokraamamme talon hoitaja haluaisi hakea meille ruokatarvikkeet ennen saapumistamme valmiiksi koska ruokakaupat eivät muka ole auki.
Onko totta ettemme lauantaina enää klo 17 löydä auki olevaa ruokakauppaa?
Ruokakaupat
4
1546
Vastaukset
- ...
auto kaytossa heti saapumisen jalkeen? Missapain Maltaa aiotte asua? Maltalla on isommat marketit auki lauantaisin klo 19 asti. Kerro kylan nimi, niin kerron sinulle lahimman ison marketin nimen ja sijainnin.
Jos taas majoitutte Gozolle, niin tuo klo 16 saapuminen Maltalle siirtyminen Gozolle kestaa niin kauan, etta ette ehdi kauppaan.Ei, ei autoa, ollaan bussin ja taxin varassa. Asutaan Zebbugissa pääsaarella. Kiitti paljon :)
- ....
Saganna kirjoitti:
Ei, ei autoa, ollaan bussin ja taxin varassa. Asutaan Zebbugissa pääsaarella. Kiitti paljon :)
teilla kylla on.. jos saapuminen on vahankaan myohassa, ja autoa ei ole kaytossa, niin yksi vaihtoehto on kysya talon vuokraajalta, josko han voisi pienta korvausta vastaan vieda teidat kauppaan. Zebbug on kyla, ja en tieda, onko siella mikaan lahikauppa auki tuohon aikaan. Lahin iso marketti on Marsassa, Pavi nimeltään. Matkaa noin 5 kilometria. Kysy vuokraajalta myos, etta onko lahikauppanne auki... jotkut pikkukaupat Maltalla ovat auki, mutta pienissa nurkkakaupoissa on tietty hyvin rajallinen valikoima.
- juitsuitjussi
mene ravintolaan syömään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998