Etsin

vuokra-asuntoa

Onko Kouvolassa asunnonvälitys toimistoa missä?
Kiitos tiedosta etukäteen.

12

3008

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kotkan Mauno

      Joo, eli eihän Kouvolan kokoisessa kaupungissa ole asunnonvälitystoimistoa. Älä nyt hulluja kysele.

    • - - - -+

      Vain esimerkkinä:

      "KIINTEISTÖNVÄLITYS: Kouvola

      Sivu n:o 1

      1. Kouvola Huoneistokeskus - Realia group
      Raha ratkaisee: näin saat parasta palvelua - - Keskikatu 12, 45100 Kouvola. Puhelin 020-7802600. Fax 020-7802610.
      Sähköposti kouvola@huoneistokeskus.fi

      2. Kouvola Kiinteistömaailma
      Kiinteistömaailma on paikallisille pienyrittäjille franchising-periaatteella vuokrattava nimi, joka yhdistää pienuuden ja suuruuden edut. Y1095753-5 Kiinteistönvälitys Vauhkonen oy lkv franchising. Edellinen nimi Kiinteistönvälitys Vauhkonen & Wahlman oy 24.1.2006 asti. Kiinteistönvälitys Vauhkonen oy, Kauppalankatu 6, 45100 Kouvola. Puhelin 05-3604700. Fax 05-3604710.
      Sähköposti kouvola@kiinteistomaailma.fi

      3. Kouvola Opkk
      Osuuspankin nimeä kiinteistönvälityksessä käyttävä Opkk tarjoaa asiakkailleen suuren pankin luotettavuutta. Y0160988-9 Pohjois-Kymen op-kiinteistökeskus oy lkv. Edellinen nimi: Kouvolan Kiinteistönotariaatti oy. Valtakatu 16, 45100 Kouvola. Puhelin 010-2577450. Fax 010-2577451.
      Sähköposti pohjois-kymen.op-kiinteistokeskus@op.fi

      4. Kouvola Skv - Realia group (valitse Igglo -> Igglo)
      Raha ratkaisee: näin saat parasta palvelua - - Y0781814-7 Pohjois-Kymen skv oy. Toiminta lakannut 31.12.2006. Yritys on sulautunut yritykseen Y0871684-7 Skv isännöinti oy. Kauppalankatu 9, 45100 Kouvola. Puhelin 010-2284500. Fax 010-2284501.
      Sähköposti kouvola@skv.fi

      5. Kouvola Habita
      Habita on alan uusimpia yrityksiä, joka tunnetaan parhaiten hienoista autoistaan. Y1870579-7 Kouvolan habita oy. Päätoimiala: omien kiinteistöjen kauppa. Valtakatu 22, 45100 Kouvola. Puhelin 010-5855270. Fax 010-5855271.
      Sähköposti kouvola@habita.fi

      Pankeilla on oma kiinteistö/huoneistovälityksensä.

      KÄYTÄ GOOGLEA !!

      • kiitoksia

        asiallisesta vastauksesta.
        Mukavaa kevättä.


      • kiitoksia kirjoitti:

        asiallisesta vastauksesta.
        Mukavaa kevättä.

        Siellä on yrittäjänä semmoinen kaveri kuin Paavo Kokko. Sitä löytyy sulle varmasti kämppä. On oikein asiallinen kaveri niin vuokraisännänkuin vuokralaisenkin suuntaan. Sijaitsee huoltokadulla käytännössä Mei-Lokin vieressä.


      • enpä tiedä
        åpoiuy kirjoitti:

        Siellä on yrittäjänä semmoinen kaveri kuin Paavo Kokko. Sitä löytyy sulle varmasti kämppä. On oikein asiallinen kaveri niin vuokraisännänkuin vuokralaisenkin suuntaan. Sijaitsee huoltokadulla käytännössä Mei-Lokin vieressä.

        Asunto löytyy varmasti juu, mutta kyseinen kaveri kusetti multa v. 2001 välityspalkkion vuokra-asunnosta pistämällä mut kirjoittamaan toimeksiantosopimuksen asunnosta josta oli ilmoitus lehdessä... Olisi kuulunut vuokranantajan maksettavaksi!


      • enpä tiedä
        enpä tiedä kirjoitti:

        Asunto löytyy varmasti juu, mutta kyseinen kaveri kusetti multa v. 2001 välityspalkkion vuokra-asunnosta pistämällä mut kirjoittamaan toimeksiantosopimuksen asunnosta josta oli ilmoitus lehdessä... Olisi kuulunut vuokranantajan maksettavaksi!

        Ja toimeksiantosopimus tehtiin väärälle päivämäärälle, ts. sopimuksessa seisoo aikaisempi päivämäärä kuin sopimuksen allekirjoitushetki oli. Allekirjoitin toimeksiantosopimuksen samalla kun pistin vuokrasopimukseen nimen, mutta toimeksiantosopimus oli päivätty paria päivää aiemmin. Mulle sanottiin että se on vain semmonen paperi jolla ei oo oikeastaan mitään virkaa mutta se vaan täytyy tehdä. Siis juuri siksi että välityspalkkion pystyi perimään minulta.

        Omaa vikaanihan tuo kusetus osittain oli, kun en tajunnut oikeuksiani ennen paperin allekirjoitusta. Olin silloin nuori ja tyhmä:)

        En tiedä miten nykyään, mutta vuonna 2001 oli jo tietokoneet keksitty, mutta sopimusten tekoon käytettiin tuolla firmassa kirjoitus- ja kopiokonetta!

        Ennenkuulumatonta ko. firmassa oli myös se etten halunnut maksaa vuokravakuutta vuokranantajan tilille vaan tein panttausilmoituksen ko. rahoista pankissa ja avasin vuokravakuustilin. Mikä oli siis ihan yleinen käytäntö silloin ja on vieläkin...

        Jäi vähän epämääräinen kuva koko firmasta, vaikka mies kyllä mukava olikin.


      • ****
        kiitoksia kirjoitti:

        asiallisesta vastauksesta.
        Mukavaa kevättä.

        vielä kaupungin oma "Kouvolan vuokratalot".


      • jokke
        enpä tiedä kirjoitti:

        Asunto löytyy varmasti juu, mutta kyseinen kaveri kusetti multa v. 2001 välityspalkkion vuokra-asunnosta pistämällä mut kirjoittamaan toimeksiantosopimuksen asunnosta josta oli ilmoitus lehdessä... Olisi kuulunut vuokranantajan maksettavaksi!

        ko. kaveri otti välityspalkkion minulta vaikka ei tehty edes toimeksiantosopimusta. Se olisi kuulunut vuokrananantajan maksettavaksi.


      • .....
        jokke kirjoitti:

        ko. kaveri otti välityspalkkion minulta vaikka ei tehty edes toimeksiantosopimusta. Se olisi kuulunut vuokrananantajan maksettavaksi.

        Jospa myös vuokranantaja maksoi sen välityspalkkion?


    • Vixxen

      Keskustassa Salpausselänkadulla vapautuu yksiö 1.8. Välittäjä edellisellä kerralla oli P.Kokko. Siitä en varma laittaako omistaja vuokralle ja jos milloin. En ainakaan ole nähnyt ilmoitusta vielä. Ajattelin vaan:)

    • huijareita löytyy

      osta oma saat halvemmalla.
      kouvolassa on sellanen hyvävelijärjestelmä
      voit ostaa vaiika tuon terveyskeskuksenkin halvalla.
      mie osta vissii ton vanhan aluesairaalan ja pistän pystyyn hieromon.
      jossa voi hieroa venakot ja kinkit vanhoja lerppa munsuja.

    • Kielenhuolto

      Asunnonvälitystoimisto on yhdyssana. Yhdyssanat opetellaan jo peruskoulun ala-asteella. Ala-asteikäisten ei ole suotavaa ryhtyä omin päin asuntokauppoihin vaan asiasta kannattaa keskustella vanhempien kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2150
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2053
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1822
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      258
      1498
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1404
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      558
      1181
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      1005
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      942
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      350
      936
    Aihe