Missä kilometrilukemissa alkavat olla vaihtokunnossa ?Sillä ajattelin, että kun 110 000 ajetun suojakumi näkyy olevan rikki niin kannattaako koko nivel vaihtaa samalla. Missä hinnoissa muuten ovat nivelet ja vaihtotyö??
Kyseessä on 1,9 Dieselmalli.
Felician vetonivelten kesto?
kumi rikki
1
277
Vastaukset
- 1,6 combi
Minun felicia combistani meni vetonivel viime talven kovien pakkasten jälkeen. Ensin kuului hetken aikaa kitinää, voimansiirto alkoi täristää ja huoltamon pihaan käännyttäessä nivel pamahti rikki.
Autolla oli ajettu noin 140 000 km, mutta mitään ulkoisia vaurioita esim. vetonivelen suojakumissa ei ollut. Huollossa sanoivat että on felician tyyppivikoja, joten kannattaa vaihtaa ajoissa. Hintaa en valitettavasti tähän hätään muista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3335697- 765179
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484246- 523901
- 433554
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1503309Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv923115Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky232610- 432239
- 492168