munuaisista, jospa olen ryypännyt ne pilalle?
otan melkein joka päivä muutaman oluen ja pe-la kunnon kännin.
Ristiselän kivut
3
972
Vastaukset
- calmato
Ristiselän vaivat ovat tavallisia aika-ajoin useimmilla yli 40-vuotiailla. Välttämättä ei siis kipou johdu munuaisista, vaan tulee selkärangasta. Kannattaa kuitenkin käydä tutkimuksissa, sillä tietysti alkoholi kuormittaa munuaisia monella eri tapaa, kuten muitakin sisäelimiä.
Samalla kun tutkitaan selkäsi voit ottaa esille myös huolesi munuaisista ja liiallisesta alkoholin käytöstäsi ja miettiä yhdessä lääkärin kanssa, voisitko tehdä elämäntaparemonttia tässä asiassa. - ------+
Monet alan ihmiset kauhukuvissaan ajattelevat munuaisiaan, kun pubin nurkassa muutkin ovat diagnosoineet munuaisten räjähtäneen.
Itsellä ollut sama riesa ties kuinka monta kertaa.
Kokoaikainen jäytävä kipu.
Selkälihakset etenkin ristiselässä menevät jumiin pitkäaikaisella viinan lotraamisella.
Käy vatsallesi sänkyyn ja yritä olla rento. Käsin tunnustele selkälihaksia ristiselässä, ja arvelen niiden sielläkin olevan kovat, jolloin aineenvaihdunta on hidastunut, ja se ruokkii lisää kipeytymistä.
Meikäläisellä ne lihakset rentoutuvat vasta viikkojen juomattomuudella. Voimistelu ja kävely auttaa.
MUTTA, tämä ei poissulje Calmaton esittämiä, joten varmimman selvyyden saat lääkärissä käynnillä. - ongelma2
Minä olen saman huomannut, jos juon keskikalja, alaselkä menee kipeäksi. Kun juo kirkasta viinaa ei mitään tunnu, en haluasi ottaa väkevää, tulee liian humalaan. Olen yrittänyt heittää pois, joskus onnistuu joskus ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895585
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902966Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232624Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251986- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141449- 1851328