älkää hyvät ihmiset ostako huittisten keittiötukusta mitään...palvelu/tavaran takuu loppuu siihen kun olette sen kotio pakeitssa kantanu..
siellä kun kaikki täytyy maksaa noudettaessa;) saavat siis rahansa, mutta et voi huonoa kaappia enään palauttaa...!!!
huonon palvelun keittiötukku
21
4310
Vastaukset
- heppu-
heh, vai on muitakin samoin kokeneita. Otan osaa.
- ex-asiakas
Laatu oli huonoa ja asiakaspalvelu oli kaikkea muuta kuin kehuttavaa. Kun rahat oli saatu niin tuotteen laatuun ei enää panostettu sen koommin.
En ole asioinut liikkeessä sen jälkeen
Mutta enpä tiedä onko kaupungin toinenkaan keittiöliike sen parempi.. - keittiötukusta
Minä taas sain oikein hyvää palvelua, ja olen tyytyväinen hankkimiini kalusteisiin. Alussa palvelu oli huonoa, kun liike paikkakunnalle tuli, mutta nykyinen henkilökunta on asiantuntevaa.
- tyytymätön
Mihin tahansa muualle kuin keittiötukkuun. siellä ei homma pelaa.
Aivan niin, takuu loppuu kun olet maksanut ostoksesi. Asiakaspalvelusta ei mitään tietoa!- laatua ja palvelua siellä
myyjä kantoi vielä autoon asti, ostamani kaapit jotka oli paketissa.eikä ollut laadussa vikaa.kiitos komeelle mies myyjälle.ja tää paikka oli vapaavalinnan vieressä.
- TAVARAT AUTOON ASTI
laatua ja palvelua siellä kirjoitti:
myyjä kantoi vielä autoon asti, ostamani kaapit jotka oli paketissa.eikä ollut laadussa vikaa.kiitos komeelle mies myyjälle.ja tää paikka oli vapaavalinnan vieressä.
oli auttavainen ja ystävällinen nuori herra,asiallinen tietämätöntä naista kohtaan.Menen kyllä uudestaan jos tarvin jotain vielä :)
- Jätämme...
...siis väliin. Ei ole aikaa eikä mielenkiintoa huonoon palveluun tai laaduttomaan tavaraan.
- oli tullut kuljetuksessa lommo
palvelu oli hyvää ja asianmukaista ja saimme hyvät kaupat t.äetsäläinen
- maksaa ostamansa tuote
joka kaupassa.Harvoin saa ilmateeks mitään?ja vaihto takuuhan joka paikassa on.Miten olet asiasi esittänyt? räyhäämällä vai huutamalla? sitä saa mitä tilaa sanoi Simokin.
- PARHAAN TARJOUKSEN & NO...
just täältä.Eikä laadussakaan ole mitään moitetta.Hinta tarjouskilpailussa voitti Huittisten kaikki kyseiset liikkeet,koska näillä oma tehdas ja tuotanto eli hinnat pystytään pitämään edullisina.Myyjä osasi neuvoa asintuntevasti ja opastaa,informaatio pelasi.Kiitos sinne Härkäpakarin naapuriin.Tuun taas poikkeen...,t.Topi
- ex-
..odotappa vaan..tuleepi vielä yllätyksiä kun kalusteitasi alat kokoomaan:)
- ja kesti 2.kk saada uudet osat
ex- kirjoitti:
..odotappa vaan..tuleepi vielä yllätyksiä kun kalusteitasi alat kokoomaan:)
-vaikka sen tehdas tossa lähellä forssassa.Komeesti tulivat rekalla pihaan, kalusteet ja äijät mutta, oli tehtaalla mokattu,vääriä osia alakaapeissa ja pöydän mitat väärät.ei muuta kun soitella perään ja odotella sai sinnekin.tuntuu kyllä nykyään noilla tehtailla olla kova hoppu laittaa tavaraa maailmalle mutta tavaran tarkastus ontuu.kyllä harmitti PARMAN-KEITTIÖ maksaa n.17.000euroa ja yhtälailla mokattiin.
-no nyt hain tosta tukusta mökki-keittiön ja se oli kunnossa heti.ja 10 sille nuorelle miehelle (myyjälle) kaikki yhes´koos.ja hinta oli vaan joku 500ekee.se oli täälä Huittisa koottu ja osat passas.
-että kalliskaan ei aina oo priimaa - sählätä oikein kunnolla
ja kesti 2.kk saada uudet osat kirjoitti:
-vaikka sen tehdas tossa lähellä forssassa.Komeesti tulivat rekalla pihaan, kalusteet ja äijät mutta, oli tehtaalla mokattu,vääriä osia alakaapeissa ja pöydän mitat väärät.ei muuta kun soitella perään ja odotella sai sinnekin.tuntuu kyllä nykyään noilla tehtailla olla kova hoppu laittaa tavaraa maailmalle mutta tavaran tarkastus ontuu.kyllä harmitti PARMAN-KEITTIÖ maksaa n.17.000euroa ja yhtälailla mokattiin.
-no nyt hain tosta tukusta mökki-keittiön ja se oli kunnossa heti.ja 10 sille nuorelle miehelle (myyjälle) kaikki yhes´koos.ja hinta oli vaan joku 500ekee.se oli täälä Huittisa koottu ja osat passas.
-että kalliskaan ei aina oo priimaavaikka myyjä oli ok,siinäkin tehtaan päässä tehtiin ne virheet.Myyjä vain myi ja suunnitteli.Tätä taitaa olla liikkeellä?
- KAIKKI TUOTTEET
EI OO EES KAIKKIA OSIA MUKANA SAATI SITTEN VÄÄRIÄ.
- ASIANTUNTEVAA NOPEAA :)
:) reilua meininkiä
mukava myyjä (ja komeakin) - KEITTIÖ KAAPIT
HÖPÖ HÖPÖ OLEN OSTANUT HEILTÄ JA VIENYT LAPIN MOKILLE JA PALVELU OLI HYVÄ SAMOIN TAVARA MAHTAAKO NYT SINUSSA OLLA SE JOKIN VIKA MITÄ SIIHEN ASIAAN LIITTYY KAS KUN ET OTTANUT ?KULUTTAJA ASIAMIEHEEN YHTEYTTÄ VAI OTITKO
- K.Kynttilä
Nyt narraat, sinulla ei ole Lapissa mökkiä. Krijoitustatokin on vähä MITÄSATTUU:
- sellaista
Halvat hinnat, hyvä palvelu ja aina on tavara ollut mitä pitikin.
- rakentaja 2006
kyllä osaa puustellikin virheitä tehdä ja hinnat on kyllä kovat. - ja myyjät vain vain suunnittelee, tehdas tekee ja pakkaa.- eikä ole vieläkään puustellin-porukkaa näkynyt vaihtaan meidä eteisen ovea, joka oli naarmuilla kuljetuksesta tai jostakin. - lupasivat, mutta nyt on mennyt 5-vuotta ja myyjäkin vaihtuneet. - eipä taida tullakkaan.-saapi nähdä.
-mutta mökille otin huittisten pojjaalta ja sain heti mukaan ja sopi.
-eikä hintakaan hirvittänyt , heillä on tehdas myös suomessa
-samaa tavaraa eri nimillä: parma-topi-puustelli,tukut yms.
-hinnat vain heittelee
ja miten kukin asiansa esittää???
terv.rakentaja vm.2006- pekka porista
Puhut rakentaja-rane ihan asiaa,harvoin täällä kukaan mitään kehuu vaan niin on kaikki huittislaisilla aina huonosti.Mutta totuudennimissä sanon, että olen ollut rakennusalalla jo 30-vuotta ymäri Suomea ja paljon täälläkin,niin kyllä hinta-laatu on kohdillaan tukun pojalla. ja olen saanut hyvitystä ja vaihtoa jos jotakin on ollut tehtaalta tullessa lommolla vaikka.aina on asiat luonannu ja aion käyttää palveluita jatkossakin.hyvää palvelua sanon minä.terkkuja sinne pojalle ja dorikselle (toiselle myyjälle) tukkuun.taas tullaan...,
RAKENTAJA-PEKKA PORISTA
- sari huittinen
virheitä sattuu kaikille....mutta itse olen saanut erinomaista palvelua ja olen todellakin ostanut häneltä moneen kohteeseen kalusteita ....kyllä ne ovet /saranat yleensä samoista paikoista tulee muillekkin tekijöille...ei niitä oven tekijöitä montaa ole....:).........kiitos vain henkalle.....jatka samaan tahtiin.... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4226104- 865440
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484434- 543976
- 743907
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33596SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1873512Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1203253Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky703239- 432289