Muistaako kukaan mikkelin lyseon ala-astetta käynyt opettajaa nimeltä "SALLI" ? Opetti uskontoa ja kansalaistaitoa ainakin. Ysin viimeisessä kokeessa sain 10 ja tokariin 7. Onko muilla vastaavia kokemuksia kyseisen ämmän toilailuista ?
Kyl sai hyvät eväät opintielle sieltä lyseosta muutenkin. Mummoikäiset opettajat vaani ala-aulassa ettet vaan tullu sisälle tuomaan laukkuas alle kahdenkymmenenviiden pakkasasteen, kerran toin ja eräs frau Antikainen oli väijyssä narikoitten alla. Hyökkäs kimppuun kuin gestapo. Tunti jälkkäriä tuli.
MIKKELIN LYSEO
seiskan oppilas
2
1844
Vastaukset
- .............................
Eipä mikää erityinen opinahjo tuo Lyseo, saati sen opettajat.
Ratsastelee aika vahvasti vaan sillä, että Erkki Liikanen ja Ahti Karjalainen kyseisen paskan on käynyt.- koko yläkouluajalta
Ymmärtääkseni yläkoulun päästötodistuksen numero käsittää koko yläkoulun arvostelun. Viimeinen koe on vain pieni osa sitä. Ja kokeiden lisäksi numeroon vaikuttaa tuntiaktiivisuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461