lucid-unet

Mulle on ylitsepääsemättömän vaikeeta pitää esitelmiä yms luokan edessä koulusa ni mietin vaa voisko opetella uneksimaan lucid unia ja sielä kuvitella pitävänsä esitelmää ja harjotella sitä
2438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täh? Nyt pitää googlettaa...

Äänestä

Kyllähän se varmaan onnistuu. Oletko ennen nähnyt lucid-unia? Niiden "opetteleminen" ei nimittäin käy yhtäkkiä, joillain se ei onnistu ollenkaan. Itselläni on käynyt tuuri, ettei koskaan ole tarvinnut opetella :) En kuitenkaan vieläkään pysty pitämään sitä täysin kontrollissa pitkään :/ Mutta täytyypä itsekin kokeilla tuota esitelmänharjoittelemista (miksei se ole ennen tullut mieleeni?!), itselläkin siitä aina nimittäin pienoinen pakokauhu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


%"!#%#%&(% kirjoitti:

Mulle on ylitsepääsemättömän vaikeeta pitää esitelmiä yms luokan edessä koulusa ni mietin vaa voisko opetella uneksimaan lucid unia ja sielä kuvitella pitävänsä esitelmää ja harjotella sitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu