Mitä ihmettä ?

Miten jotkut ventovieraat ihmiset tulee Ouluun menevässä junassa kyselemään jostain lääkäristä, joka on otettu kiinni Turvalan murhista ? Olin ihan pihalla. Voiko tämä olla totta vai urbaanilegenda ?
5801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mutta ei kuitenkaan murhaaja

Äänestä
  • mimmi kyseli vaan jotain, kun joku sen tuttu hoitsu on sen lääkärin sisko. En minä tiedä, eikä kiinnosta toisten asiat. Jotkut on vaan niin uteliaita ja tietenkin tollaset vanhemmat, hienot rouvat saattavat jopa alkaa pelätä Kotkaa ja noita tapahtumia, niinkuin tälläkin kuulemma kakkosasunto siellä, vaikka asuu ihan muualla, meinas, että jos hankkiutuis eroon Kotkan kämpästä. Pahaa mainosta kylälle. Sattunut pienellä alueella vähän liikaa viimeisen vuoden aikana.

    Äänestä

  • Lopettakaa aiheettomat ihmisten syyttelyt.

    Äänestä

  • kadulla kirjoitti:

    Lopettakaa aiheettomat ihmisten syyttelyt.

    Minäkin näin tänään kyseisen lekurin kaupungilla hymyssä suin kävelevän.

    Äänestä

  • juttu täällä kirjoitti:

    Minäkin näin tänään kyseisen lekurin kaupungilla hymyssä suin kävelevän.

    ne vois laittaa herjaussyytteet, jos tietäis.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tollopöllö kirjoitti:

Miten jotkut ventovieraat ihmiset tulee Ouluun menevässä junassa kyselemään jostain lääkäristä, joka on otettu kiinni Turvalan murhista ? Olin ihan pihalla. Voiko tämä olla totta vai urbaanilegenda ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu