antakaa vaan niiden kulkea vapaana, siis jättäkää heitteille(=kulkukissa), niitähän ei mielestänne lait koske.
meidän pihaan on tullut tänä keväänä 8:san kulkukissan jäljet mutta yksiäkään pois meneviä jälkiä ei näy... Eikö ole hassu juttu?
meidän pihaan on tullut tänä keväänä 8:san kulkukissan jäljet mutta yksiäkään pois meneviä jälkiä ei näy... Eikö ole hassu juttu?
Vastaukset 24
Vanhimmat
Mä olen ihan täysin sun kanssa samaa mieltä. Kulkukissat kylmäksi.
kyllä on jänniä nää kissan tappajat kun ei voi reilusti omalla nimellä tänne kirjoottaa!!ja mitäs jos te menisitten jonkun pihalle ja se pistäisi teidä kylmäksi vähän niinkun (NAPS NAPS) he he hee
Meilläkin on nyt jonkin verran tossa kulmalla noita kissansilmiä jos joku haluaa pvaikka pyöräänsä ja pieniä kissanpäitä vaikka tennispaloiksi.
kissoja vittun meidän pihalta.Saatana kun haisee taas nurkat kissan kuselle ja auton renkaat ja kone pelissä kynnen jälkiä.Jos on sinun täällä mattilassa kaksi harmaata pörrökissaa niin pidä kiinni tai silittelen kirveellä kun saan kiinni ne.
Uskallat tappaa eläimiä, kyllä olet maailman kovin ja siistein tyyppi.
Laissa on kyllä juu ettei kissat saa kulkea vapaana, mutta on myös ettei vapaana kulkevaan kissaan saa kohdistaa väkivaltaa vaan se täytyy toimittaa eläinsuojeluyhdistykselle.
Vapaana olevan kissan tappaminen on siis rangaistava eläinsuojelurikkomus.
JOS TEITÄ NIIN JUMALATTOMASTI HÄIRITSEE NE KISSAT NIIN ONKO PAKKO TAPPAA EIKÄ VIEDÄ SINNE KSEYLLE!!!!!
Tappaminen ja rääkkääminen on erittäin hauskaa puuhaa, lasten kanssa sitä harrastetaan. Ja vielä, pitäis johonkin noita saastaisia kirppuläjiä kuskata, HAHHAH!
Kissan tappaminen on helpompaa kun lähteä raahaamaan sitä haisevaa paskakasaa ympäri pitäjää. Tuolloin ainoa reissu on lapion kärjestä roskikseen.
Ei nykyisillä bensan hinnoilla naapurin kissoja viedä ajelulle.
sinut on tunnistettu
jos et nimittäin satu tietämään niin koneesi ip-
osoite on helposti haettavissa viestisi perusteella.
kirjoitteleppa lisää niin kerron nimesi palstalla
mä liffailen kulkukissoja!
Noutamaan kissan metsästäjät! Saatanan LÄSÄKOSKEN räkänokka nimi ja oseita kiitos! Kohta laulaa lentopallomaila!
arvasit väärin. Senverran voin helpottaa että kuntaseitsikon alueella kyllä....
ja annat alaikäisen pojankloppisi ajella laittomalla mopolla ilman äänenvaimentajaa...
ajakoon vielä kerran meidän ohitse niin soitan poliisit paikalle!
ps. kerronko lisää esim. vaimosi touhuista?
...kirjoittelet?
vaimollasi on suhde naapurin Jorman kanssa...
...pääsee parhaiten eroon ajamalla päälle. Tollanen 4-vuotias koheltaja kuolee jo hitaalla vauhdilla yliajettuna. Ja näyttää 100%:sti puhtaalta onnettomuudelta. Tuollahan noita ryntäilee eikä kukaan perään katso. Voisin tietysti napata kiinni meidän pihalta mutta tuo ensinmainittu on tehokkaampi keino.
kissaa ei saa tappaa vaikka se kulkisi toisen pihalla, jos se on jonkun omaisuutta. lakikin näin sanoo
Lueppa nyt kuitenkin tarkemmin,mitä siellä lukee kissojen kiinnipitämisestä.Kissa vapaana on kulkukissa.
kuka maksaa korjauskulut jos vapaana juoksenteleva koira jää"vahingossa"autonalle.Vai onko asia niin että koiran omistaja on vastuussa niinkuin laki siitä sanoo ?
oli sitten kissa tai koira, omistaja maksaa aina.
Kissat viimeinen vihan kohde, kun mustalaiset on tapettu sukupuuttoon? Haakertin kissa kusi mun pihalle ja pam pam?
Miten voikaan tämä ongelmakimppu pelätä kissoja? Varmasti on elämänsä kauheaa.
Kusiaiset hävitetään mikäli eivät pysy omistajansa pihassa. Thats it.
Mikä luuseri!