EB GAMES = Surkea kauppa

Kirtar

Olin ennakkotilannut ja varannut GTA IV:n, EB games isosta omenasta. Kun liike vihdoin avataan 29.4.08 10:02 (2min myöhässä) Myyjä ilmoittaa: "on sattunut pieni onnettomuus, emmekä ole pystyneet saamaan peliä kauppaan" Naurettavaa! Ainut ketju suomessa joka ei pystyny toimittamaan peliä ajoissa tilaajilleen, jotka ovat maksaneet ennakkoon. Jopa Citymarketissa oli pelejä hyllyssä.
Miten tälläinen ketju kehtaa kutsua itseään Peli kaupaksi, ja vieläpä maailman suurimmaksi peli ketjuksi. Hävetkää! En enää koskaa osta EB gamesista pelin peliä, enkä suosittele sitä kellekkään muullekkaan.

3

471

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi hirvitys

      kyllä nyt on elämä pilalla kun ei pääse leikkimään virtuaalikovista, sniff yhyy

    • ja köyhäkin

      vie surkeat killinkisi muualle, vitun tonokki

    • myös pettynyt

      Olin ennakkotilannut Kampin EB Gamesista Wiin sekä Zelda: Twilight Princessin noin kaksi viikkoa ennen koneen ja pelin julkaisua. Viikon kuluttua tulee soitto, että uusi erä pelikoneita tulee vasta hamassa tulevaisuudessa, joten en voisi saada varaamaani konetta julkaisupäiväksi. No minä tietenkin soittelin ympäriinsä kauppoja lävitse ja sainkin varattua koneen muolta. Kuitenkin päivää ennen julkaisua tulee EB Gamesista vielä soitto, että koneita tulikin nyt jo lisää. Varaamastani pelistä ei ollut mitään puhetta.

      Astellessani sitten kyseiseen liikkeeseen seuraavana aamuna noin klo. 10, niin homman nimi oli tämä; varaamaani konetta oli, mutta peliä ei. Selitykseksi tuli jotakin, että heille ei ollut saapunut ollenkaan kyseistä pelierää ja koneitakin riitti vain ennakkoon varanneille. No onneksi sain vielä pelin muolta, kun olin niin ajoissa liikkeellä. Tiedänpähän ainakin mistä ainakaan ei kannata ennakkovarata seuraavalla kerralla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2180
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2084
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      1829
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1509
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1407
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      562
      1194
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      1011
    8. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      350
      945
    9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      945
    Aihe