pakko päästää vähän höyryjä.. Just kun vakava masennus alkoi vähän helpottamaan ja fiilikset paranemaan päin, niin eiköhän äitimuori soita ja ala arvostella ulkonäköäni.
Näytän kuulemma sairaalta, vanhentuneelta, liian laihalta ja mitävielä. Niinpä, minkäs teet.. en ole voinut kovin hyvin viime aikoina.
Toivottavasti muilla on läheisiä joilla on kykyä tukea vaikeuksissa olevaa. Itse olen aina ollut harvinaisen vittumaisten ihmisten ympäröimä.
pistää--
--VIHAKSI--
2
216
Vastaukset
- Liskolintu2008
Ikävää että saat noin tympeää kohtelua. Otan sydämestäni osaa. :( Kattois seki peiliin ennen kuin alkaa sua kritisoimaan...vai liekö purki suhun omaa pahaa oloaan?
- -aloittaja-
en ole enää vihainen. Äitinikin kärsii masennuksesta, mutta ei ole sitä koskaan hoitanut. Eli siitähän tuo käytös johtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h562950Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062711Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv382431- 332269
Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501928Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151549- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1051235- 1771203
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731060