Uusi hotelli Viipurissa!

Tellustelija

Kävin eilen Viipurissa, ja huomasin juna-aseman vieressä uuden hotellin kyltit. Kävelin sisään, mutta paikalla ei ollut kuin vartija, joka osasi sanoa vaan, että hotelli ei ole auki. No, senverran sain tivattua, että huomenna avataan.

Eli jos joku on käymässä vapun aikana Viipurissa, niin käyköön tsekkaamassa hotelli Vikingin. Etenkin hintataso olisi mielenkiintoista tietää, aulan perusteella ainakaan ei olisi hotellissa valittamista. Hotellin yhteydessä mainostettiin myös pokerikasinoa, jos sellainen jotain kiinnostaa...

T:Tellustelija

9

1604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kallis

      jos hintaa pitää kysellä.
      Hinta on halpa mikäli maksusta rahalla selviää.

    • saako

      pillua ja mihin hintaan?

      • pilattu..

      • männöö...
        pilattu.. kirjoitti:

        Tuossa kuvassa etualalla oleva dievuska päivystää ylläolevan hotellin sisäänkäynnin paikkeilla ja antaa suomalaisille ilmaiseksi!
        http://z.about.com/d/adventuretravel/1/0/2/3/-/-/RomaniaOldWoman513DF400x385.JPG

        Tuosta hinnasta ei ilkeä enää tinkiä. Ja onpa dievuskalla makeet perät ja viettelevä hymy!
        Ehkäisyvälinelaukkukin on mukana...

        Kuvakin on ihan autenttinen, se uusi hotelli on punatiilitalo.


      • Evakon lapsi
        pilattu.. kirjoitti:

        Tuossa kuvassa etualalla oleva dievuska päivystää ylläolevan hotellin sisäänkäynnin paikkeilla ja antaa suomalaisille ilmaiseksi!
        http://z.about.com/d/adventuretravel/1/0/2/3/-/-/RomaniaOldWoman513DF400x385.JPG

        Tais antaa sillo 1939-1944 ihan ilmasin ja on juur Siperiasta palannut pakkotyöstä, tuomittu veljelystä vihollisen kanssa ja ku niit ol niin mon joitei hään ees kaikkii mustant.


    • Itäsuomalainen_

      Pelata venäläistä rulettia ...

      • venäläinen ruletti

        ala pyörimään jo heti rajan ylitettyä?


    • Platva

      Onko hotelli missä rakennuksessa aseman vieressä? Pelihalli on punaisessa tiilitalossa asemasta Leningradiin päin.

      Olin siellä maaliskuussa junaa odotellessa, pelihalli oli toisessa kerroksessa.

      Join omasta pullosta venäläistä votkaa ja siksi en ehkä huomannut jos siinä ympärillä hotellia pystytettiin.

      Pelihalleissa Viipurissa ei sitten saa juoda omista pulloista muut kuin minä, tai muuten tulee kutsu uudelleenkoulutukseen. Tuliko selväks??

      • Putinin poika

        Missä on se Leningrat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe