Sniff...

Devil_Clown

Tunnen itseni idiootiksi. Koko ajan ihmissuhdevaikeuksia ja olen erittäin pahoillani siitä, että olen niin vihainen ihmisilleen ja itselleen. Rakkausviestit pienellä paperillaan ja tänään puin naamiaisasuste väärään päivään. Sitten pyysin eräässä palstalla Mustaa Magiaa liittyen, että haluaisin vahingoittaa ihmisiä . Olen niin pahoillani. Toivon että he yrittävät antaa anteeksi minulle. Sniff... ,-.-,

(Puhun häpeämisestäni)

1

630

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • terveisin Sunday Girl

      Hei,

      Tässä yksi erittäin käyttökelpoinen ohje, mikäli tuntuu että ihmissuhteet tökkii. Ja jos tuntuu että ei oikein mikään onnistu tässä elämänvaiheessa ja ottaa vaan asiat (tai ihmiset ympärillä) päähän

      Eli neuvo kuuluu näin:
      "Jos mieli väsyy, rasita ruumista.
      Jos ruumis on väsynyt, rasita mieltä."

      Elikkä jos tunneasiat rasittaa, niin eikun fyysisesti rasittavaa toimintaa. Juoksua, kävelyä tai kuntosalia. Runovihot, päiväkirjat, kirjeenkirjoittamiset hus nurkkaan ja liikkumaan! Voi tuntua hassulta neuvolta, mutta TOIMII!! Nimittäin keho purkaa agressiot liikkumisen avulla ja mieli paranee koska endorfiinia (mielihyvähormoonia) erittyy hikoillessa niin että rutina käy!!!!

      Tylsintä mitä voi tehdä (ja jostya ei ole mitään hyötyä yhtään kenellekään) on jäädä kyynelehtimään ja hautomaan juttuja!

      Jos taas keho on uupunut uurastuksesta ja kolottaa, päätä särkee, flunssa, jne...niin silloin kaivetaan kynä ja paperia, lempimusiikkia, se elokuva josta aina tulee se mukava fiilis, jne. Ja TOIMII taas.

      Jos on hyvin tunneherkkä ihminen, niin heille sopii aivan mahtavasti lemmikkieläin. Se kuuntelee ja ymmärtää tuomitsematta. Ja on maailman luotettavin kaveri ! ja mahtavaa seuraa lenkillä!

      Mukavaa kesää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      468
      6646
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      198
      3978
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2543
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2080
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      144
      1491
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      79
      1356
    7. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1188
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1186
    9. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1115
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1099
    Aihe